• Slajd.png
  • Slajd_custom.png

Obraz miłości

Spowiedź święta o nazwie „Obraz miłości”

Spowiedź ta prowadzona jest przez kapłana i dotyczy całego naszego życia. Podczas jej trwania Jezus oczyszcza obraz miłości, który często jest w nas bardzo pokaleczony. Z powodu niewłaściwego pojęcia miłości krzywdzimy siebie samych oraz ludzi wokoło. Coraz częściej mylimy miłość z egoizmem lub np. z nadopiekuńczością. W niektórych przypadkach, w imię miłości, zgadzamy się na niszczenie nas samych przez oprawcę, utwierdzając go w ten sposób w przekonaniu, iż postępuje właściwie.


Ważne jest odnalezienie prawdy, czyli tego, jaka powinna być prawdziwa miłość. W tym celu potrzeba, byśmy przyjęli spojrzenie miłosiernego Ojca, który kocha wszystkich ludzi wraz z całym wszechświatem, który stworzył. To jest szczególna łaska, aby przyjąć od Boga dar spojrzenia na wszystko Jego oczami (na siebie, drugiego człowieka i świat). Wystarczy uwierzyć w to, że Bóg jest Ojcem nas wszystkich – jesteśmy więc Jego dziećmi. Jezus Chrystus dał nam przykład, w jaki sposób powinniśmy zwracać się do naszego Ojca w Niebie.

Niektórzy teologowie nazywają Spowiedź najmocniejszym egzorcyzmem. W rzeczywistości nie zdajemy sobie często sprawy, jak wielkie łaski przygotował dla nas Ojciec w tym sakramencie, za pośrednictwem Jezusa Chrystusa.

Spowiedź o nazwie „Obraz miłości” jest ostatnim z trzech etapów Spowiedzi z całego życia, połączonej z modlitwą o uwolnienie [patrz: zakładka „Uzdrowienie wewnętrzne” – artykuł pt. „Uwolnienie przez Spowiedź”]. Pierwszym etapem jest „Zamykanie furtek (furtki)”, a drugim etapem jest „Obraz Boga – obraz ojca, obraz matki”.

Spowiedzi te powinny być oddzielone odpowiednim czasem, który pozwoli przygotować się do każdego z etapów (po kolei) – zazwyczaj trwa to kilka miesięcy. Spowiedzi prowadzone są przez przygotowanych do tego kapłanów. Zostały zainicjowane przez Służebnice Bożego Miłosierdzia, w Rybnie. Istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju Spowiedzi. Bardzo potrzebni są kapłani, którzy chcą w ten sposób służyć ludziom.

Listę kapłanów, którzy posługują tego rodzaju Spowiedzią, posiadają Siostry Służebnice Bożego Miłosierdzia, w Rybnie:
www.misericordiadei.eu, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
tel. (+48) 46/ 861 15 51