• Slajd.png
  • Slajd_custom.png

Źródła zniewoleń

Okultyzm

1. Czym jest okultyzm?

Okultyzm to wszelkie formy wróżbiarstwa, astrologia, jasnowidztwo, posługiwanie się medium, wywoływanie zmarłych, odwoływanie się do szatana, generalnie rzecz ujmując łamanie pierwszego przykazania Dekalogu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną". ("Magia – cała prawda", red. ks. Mieczysław Piotrowski TChr, s. 5).

Czytaj więcej: Okultyzm

Nałogi - świadectwo p. Kazimierza (alkoholik, narkoman, lekoman)

Przez 35 lat, nie znając Boga i wiary, szedłem przez życie kłamiąc, kradnąc i zabijając siebie alkoholem, lekami, narkotykami. Ceniłem tylko te wartości, które znajdują się na topie współczesnego świata… Czyniłem zło i zło zbierałem; do końca zakłamany, nie widzący swoich grzechów, win i całej tej zgnilizny w sobie, uważałem, że wszyscy inni mnie krzywdzą, nie rozumieją i dlatego to zło mnie spotyka. Zacząłem nienawidzić świat, ludzi, a po jakimś czasie i siebie.

Czytaj więcej: Nałogi - świadectwo p. Kazimierza (alkoholik, narkoman, lekoman)

Toksyczne relacje

1. Kim jestem i czego pragnę?


To najważniejsze pytania, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć. Znając na nie prawdziwe odpowiedzi, wiemy jakie mamy cele i którymi drogami powinniśmy ku nim zdążać. Wydaje się, że to banalne, lecz nic bardziej błędnego. Świadczy o tym chociażby to, jak wielu z nas jest dziś zagubionych... Ile razy odczuwamy bezsens naszej egzystencji? Nie jesteśmy szczęśliwi, bo gdzieś zagubiliśmy siebie...

Czytaj więcej: Toksyczne relacje

Zaburzenia seksualności

1. Jezus Cię kocha


W imieniu katolików chciałabym bardzo przeprosić wszystkie osoby, które mają problemy z zaburzeniem seksualności za niezrozumienie, odrzucanie i potępianie Was jako osób. Doznaliście z pewnością wiele krzywdy w dzieciństwie i dodatkowo z naszej strony. Zapewne niewielu ludzi podeszło do Was w taki sposób, który byłby zgodny z nauczaniem Jezusa Chrystusa.

Czytaj więcej: Zaburzenia seksualności

Źródła zniewoleń

Okultyzm, nałogi, toksyczne relacje oraz zaburzenia seksualności mogą bardzo mocno związać człowieka... Tak silnie, że stajemy się niewolnikami naszego problemu. Stajemy się czemuś całkowicie poddani i nie mamy już siły kierować własnym życiem. Oddajemy się pod władzę zła... poddajemy się, rezygnujemy... Dlaczego tak się dzieje?


Głównym powodem zagubienia życiowego wielu ludzi są rany serca – ciężkie doświadczenia, które kiedyś przeżyli. Brak miłości, odrzucenie, opuszczenie, niskie poczucie wartości, doznane krzywdy, poniżenie, samotność, smutek, nienawiść, brak przebaczenia sobie, ludziom i Bogu powodują poczucie wielkiej pustki – braku, który trzeba czymś zapełnić lub zagłuszyć.


Rozmawiając z wieloma bezdomnymi alkoholikami usłyszałam historie ich życia. W przypadku każdej osoby, problem alkoholowy rozpoczynał się w momencie, kiedy zaczynało się dziać coś złego w ich życiu (np. doznali krzywdy, zranienia ze strony innych ludzi lub nie mogli przebaczyć sobie tego, że sami kogoś skrzywdzili). Niestety pozostali sami z tą raną... krwawiącą raną, z powodu której cierpieli. Podobnie jest z osobami cierpiącymi na zaburzenia seksualności – wielu z nich doznało różnych zranień i dodatkowo zostało skrzywdzonych na tle seksualnym (najczęstszym podłożem tego typu zranień jest pornografia).


Natomiast osoby trwające w toksycznych relacjach najczęściej wyniosły takie predyspozycje z domu rodzinnego. Dziewczyna wychowana w rodzinie, w której nie szanowano kobiet uważa takie zachowanie za coś normalnego... i sytuacja się powtarza. W pracy może być podatna również na manipulacje i mobbing, ponieważ ludzie łatwo wyczuwają, że ktoś jest słabszy. Matki, które nie są szczęśliwe, nieświadomie związują swoich synów nadopiekuńczością i kontrolą. Toksyczne relacje występują nie tylko w rodzinach patologicznych. Coraz częściej dzieje się tak wśród tzw. rodzin wielkomiejskich.


Przyczynami okultyzmu mogą być niewiedza, ciekawość, brak wiary oraz brak doświadczenia miłości Boga. Okultyzmem zaczynamy interesować się również w momentach cierpienia, kiedy szukamy pomocy.


Mam dla Ciebie bardzo dobrą informację! Znam specjalistę, który poradził sobie z tymi wszystkimi problemami! Bardzo chętnie pomaga ludziom i z wielką radością pomoże również Tobie. Dyskretnie i czule szuka swoich pacjentów i ma dla każdego nieskończenie dużo czasu. Tym specjalistą jest Jezus. On pragnie uzdrowić Twoją ranę, obmyć ją swoją Krwią, którą z miłości wylał za Ciebie na krzyżu. Pragnie wysłuchać dokładnie Twojej historii.


W zależności od rodzaju problemu, w którym tkwisz, Jezus przyprowadza do Ciebie odpowiednich psychologów, psychoterapeutów, kapłanów (kierowników duchowych, spowiedników), egzorcystów, wspólnoty katolickie, w których możesz zdrowieć i rozwijać się, rekolekcje, mądre książki itp. Wystarczy tylko, że Go z serca o to poprosisz, ufając, że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych.


Dobrze zapoznaj się z problemem, który niszczy Twoje życie. Poznaj wroga, wtedy łatwiej sobie z nim poradzisz. Poszukaj pomocy – koniecznie! Czytaj świadectwa osób, które już wygrały walkę – to doda Ci siły.


Módl się codziennie o uzdrowienie zranień oraz poszukaj kapłana (najlepiej stałego spowiednika i/lub kierownika duchowego), który będzie z Tobą duchowo współpracował. Warto też, abyś poszukał odpowiedniej do swego wieku wspólnoty katolickiej. Ona będzie wspierać Cię modlitwą, prosząc Boga o uwolnienie od zła. Pomyśl też, co Ty możesz wnieść do takiej wspólnoty. Masz przecież w swoim sercu określone dary i charyzmaty (otrzymałeś je na chrzcie św. i podczas bierzmowania) oraz posiadasz właściwe sobie talenty, którymi powinieneś się dzielić. Powodzenia!Dominika, teolog