Porady

Brama garażowa uchylna jak zrobić?

Brama garażowa uchylna jak zrobić?

Garaż jest doskonałym rozszerzeniem przestrzeni użytkowej. Dzięki niemu możemy zyskać zarówno możliwość bezpiecznego i wygodnego przechowywania samochodu, jak również miejsce, w którym możemy stworzyć mały warsztat i przechowywać w nim mniej potrzebne przedmioty. W tekście podajemy kilka wskazówek przydatnych w kontekście montażu bramy garażowej uchylnej.

 

  • Brama garażowa uchylna

  • Brama garażowa uchylna jak zrobić?

 

Brama uchylna jest połączeniem funkcjonalności z prostotą.

 

Brama garażowa uchylna

Brama garażowa uchylna (sprawdź na: https://oknarolety.com) jest szybka w montażu, zapewnia optymalną izolację cieplną, i jest łatwa w użytkowaniu. Kolejne zalety to niezawodność i bezpieczeństwo (dodatkowe zabezpieczenia przeciwwłamaniowe). Ze względu na swoją konstrukcję potrzebuje jednak nieco miejsca przed garażem, i w nim.

Brama otwiera się poprzez odchylanie się jej skrzydła. Dolna część podnosi się łukowatym ruchem do góry, a w tym samym czasie, górna część skrzydła wsuwa się do garażu, za sprawą zamontowanych pod sufitem prowadnic. Po skończeniu otwierania, całe skrzydło bramy ustawione jest równolegle do sufitu i znajduje się tuż pod nim.

Na rynku oprócz bram uchylnych z prowadnicami, znajdziemy także modele posiadające alternatywny mechanizm otwierania (tzw. „nożycowy)”. W tym przypadku mechanizm będzie odpowiadać za równoczesne unoszenie i podpieranie skrzydła bramy. Samo otwieranie będzie dużo cichsze, niż w przypadku modeli posiadających prowadnice, oraz – w przeciwieństwie do nich – bramy nie wymagają dużo wolnej przestrzeni.

 

Brama garażowa uchylna jak zrobić?

Montaż bramy garażowej uchylnej możemy zlecić zaufanej firmie, która specjalizuje się w wykonywaniu tego typu prac, jednak samą konstrukcję możemy też zamontować samodzielnie. Pamiętajmy oczywiście przy tym o trzymaniu się wytycznych, które podał producent bramy garażowej uchylnej. Instrukcja montażu pomoże nam wszystko właściwie przeprowadzić dzięki opisaniu krok po kroku kolejnych etapów pracy.

Najpierw powinniśmy zacząć od właściwego przygotowania garażu. Nadproże powinno mieć minimum 10 cm. Najlepiej, gdy przed montażem otynkujemy ściany w pomieszczeniu, natomiast posadzkę dobrze jest wykonać tuż po montażu skrzydła (elementy konstrukcyjne są mocowane w podłodze), dzięki temu brama garażowa uchylna działa jak należy.

Skrzydło musimy umieścić w świetle przygotowanego wcześniej otworu (w niektórych przypadkach możemy je zamontować także za otworem). W trakcie montowania wszystkich elementów  powinniśmy zadbać o odpowiednią precyzję i właściwe wypoziomowanie gwarantujące stabilność konstrukcji.

Osoby lubiące majsterkować i wykonywać różne rzeczy samodzielnie, mogą na własną rękę wykonać bramę garażową uchylną. Do zbudowania takiej bramy samodzielnie, by była funkcjonalna i estetyczna, potrzebne będą m.in. takie rzeczy, jak: blacha falista, prowadnice, profile, rolki jezdne i wypełnienie skrzydła. Przy kupnie elementów konstrukcyjnych musimy dopilnować, by były zrobione z bardzo wytrzymałych materiałów, które są odporne na korozje i uszkodzenia mechaniczne.

Similar Posts