Porady

Ceny okien balkonowych

Ceny okien balkonowych

Duże tafle szkła nie muszą powodować znacznej utraty ciepła. Dobrym rozwiązaniem są okna i drzwi balkonowe. Cena niektórych modeli może się znacznie różnić między sobą. Oferta renomowanych producentów stolarki okiennej jest dość bogata. Duże okna balkonowe sprawdzą się zarówno w małym mieszkaniu, jak i domu jednorodzinnym. Większość modeli zapewnia odpowiednie doświetlenie wnętrza oraz niskie koszty za ogrzewanie pomieszczeń. Podpowiadamy, jakie profile okienne warto wybrać i ile kosztuje okno balkonowe o dużym rozmiarze.

Popularni producenci okien balkonowych

Energooszczędna stolarka okienna i drzwiowa może mieć wpływ na obniżenie rachunków za energię elektryczną, a także zapewniać bardzo dobre doświetlenie wnętrza. Wielkich rozmiarów przeszklenia podnoszą nie tylko walory estetyczne, ale też funkcjonalne całego budynku. Zdecydowanie polecamy przyjrzeć się ofercie producentów, którzy posiadają w sprzedaży duże okna balkonowe. Cena takich modeli zależy od wielu parametrów, takich jak: materiał profilu okiennego, rodzaj szyb i okuć, typ klamki czy szprosów. Klienci, którzy zdecydują się na zakup okien i drzwi tarasowych u znanego producenta, na przykład w firmie Domel mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty. Najbardziej popularny jest model z drzwiami przesuwnymi, czyli energooszczędne okno balkonowe. Cena takiego profilu okiennego rozpoczyna się od kwoty 2000 zł. Na stronach internetowych czołowych producentów stolarki okiennej znajduje się szeroki wybór modeli uchylno-przesuwnych oraz podnoszono-przesuwnych.

 

Średnie ceny okien tarasowych

Zdecydowana większość inwestorów poszukuje ekonomicznych rozwiązań i oszczędności. Podobnie jest w przypadku budujących nowe domy. Cena okna balkonowego, które zostało wykonane z PCV bywa znacznie niższa niż w przypadku modeli drewnianych. Surowce typu drewno mają zarówno wiele zalet, jak i wad. Na polskim rynku naturalne materiały są najdroższe oraz wymagają regularnej pielęgnacji czy konserwacji. W związku z tym właściciele budynków mieszkalnych stawiają na modele z PVC, czyli plastikowe okna balkonowe. Cennik takich produktów rozpoczyna się od bagatelnych kwot, ale może też sięgać nawet do 18 tys. zł. Wszystko zależy od typu okien, w tym rodzaju przeszklenia czy sposobu, w jaki otwierają się drzwi balkonowe. Za okna podnoszono-przesuwne PVC klienci zapłacą więcej niż za uchylno-przesuwne. Poza tym muszą liczyć się z dopłatą do szprosów i montażu, który często nie jest wliczony w cenę. Osoby decydujące się na zakup okien u znanego producenta mogą spodziewać się preferencyjnych zniżek.

 

Od czego zależą ceny okien balkonowych?

Na ostateczny koszt drzwi tarasowych wpływają jego wymiary i parametry techniczne. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie dużych profili okiennych? Oczywiście istotna jest cena okien balkonowych. Większość klientów uważa, że duże znaczenie mają następujące czynniki:

 

  • materiał oraz standard wykończenia – modele plastikowe cieszą się niezmiennie największym zainteresowaniem. Wielu użytkowników zwraca również uwagę na klasę profili okiennych i okucia antywłamaniowe.
  • kolor okien i drzwi balkonowych – najtańszą opcją są białe profile. Producenci stolarki okiennej PVC oferują zazwyczaj bogatą paletę RAL.
  • sposób otwierania – najdroższe są podnoszono-przesuwne okna balkonowe. Ceny takich modeli wahają się pomiędzy 4 000 a 9 000 zł. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto dokładnie przemyśleć aranżację domu czy mieszkania.
  • rodzaj pakietu szybowego – najwięcej zapłacimy za trzyszybowe okna i drzwi balkonowe. Ceny ciepłych ramek są także nieco wyższe. Warto dopłacić za szyby o podwyższonej izolacyjności akustycznej czy antywłamaniowej.
  • wyposażenie dodatkowe – udogodnienia typu stopień uchylenia klamki, okucia antywłamaniowe, zatrzask balkonowy mają duże znaczenie.

 

Nasz wybór i polecane produkty

Polecamy skorzystać z oferty znanego producenta stolarki okiennej. Firma Domel oferuje plastikowe okna i drzwi balkonowe. Ceny produktów, które zostały wykonane z wytrzymałego materiału PCV są preferencyjne. W ofercie renomowanego producenta Domel znajdują się modele polecane przez wielu użytkowników, takie jak:

 

  • okna i drzwi tarasowe Perspective z pięciokomorowym systemem profili oraz innowacyjnym mechanizmem, który ułatwia otwieranie czy zamykanie. Model Perspective charakteryzuje się nowoczesnym designem i funkcjonalnymi ramkami dystansowymi, minimalizującymi ryzyko skraplania się pary wodnej. Więcej szczegółów znajduje się na stronie producenta https://domel.pl/drzwi-tarasowe/.
  • okna tarasowe Verano z pakietem trzyszybowym oraz rolkami przesuwnymi. Energooszczędne modele wpisują się w trend budownictwa pasywnego. Na szczególne wyróżnienie zasługuje też atrakcyjna cena okna balkonowego z drzwiami typu Verano.

 

Podsumowanie

Nowoczesne drzwi tarasowe są energooszczędne i cechują się walorami estetycznymi. Duże przedszklenia nadają wnętrzu charakteru oraz otwierają domową przestrzeń na świat zewnętrzny. W ofercie producentów stolarki znajduje się wiele akcji rabatowych i promocji ograniczonych czasowo. Polecamy zapoznać się ze szczegółami na stronach firm, które specjalizują się w produkcji innowacyjnych systemów okiennych.

 

Similar Posts