Dom i Ogród

Co warto wiedzieć o garderobie do sypialni?

Dobrze wyposażona sypialnia to miejsce, w którym znajdują się wszystkie potrzebne meble. Oprócz tych najbardziej oczywistych – jak łóżko czy stolik nocny – w sypialni powinna znaleźć się także garderoba. Często, ma ona formę dużej szafy, o rozsuwanych lub otwieranych na oścież drzwiach. Spotykamy też garderoby modułowe, pozbawione „zabudowy”, które można swobodnie przesuwać z jednego kąta do drugiego. Osobom rozważającym możliwość zakupu garderoby do sypialni podpowiadamy – po jakie dodatkowe wyposażenie warto sięgnąć oraz w jaki sposób usprawnić działanie garderoby.

Garderoba – ważna czy nieważna?

Garderoba to miejsce szczególne. Przechowywane w niej ubrania powinny być nie tylko gotowe na ich ubranie, ale także – zajmować jak najmniej przestrzeni. Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak wielkim utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu może być źle rozplanowana garderoba. Ubrania leżące w bezładzie, jedne na drugich, nie tylko dezorganizują nasze życie, ale także negatywnie wpływają na ich jakość. Są pomięte, brakuje im przestrzeni do „oddychania”, a przez to – chłoną otaczające je zapachy.

By zabezpieczyć się przed „garderobianym koszmarem” warto wyposażyć ją w odpowiednie urządzenia. Są one zaprojektowane z myślą o osobach, które pragną zmaksymalizować organizację przechowywania ubrań w swoich garderobach.

Przyrządy pomocne w użytkowaniu garderoby

Od czego należy zacząć? Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni zestaw wieszaków, które pełnią podstawową funkcję. Dzięki nim, ubrania nie mną się, a ich materiał pozostaje nienaruszony. Oprócz standardowych wieszaków z hakami znajdziemy także wieszaki na spodnie (wyposażone w specjalne zaczepy), a także specjalne wieszaki wsuwane oraz wieszaki z możliwością regulacji ich ustawienia. Te ostatnie nazywane są pantografami i świetnie sprawdzają się zarówno w garderobach ulokowanych w szafach, jak i tych niezabudowanych.

Oprócz wieszaków pomocne mogą okazać się także skrzynki, koszyki oraz innego typu pojemniki. Najlepiej, jeśli będą wykonane z materiałów wytrzymałych – takich jak metal – oraz nie będą hermetyczne. O wiele lepiej sprawdzają się pojemniki wykonane z drobnej siatki. Dzięki otworom w ściankach powietrze może swobodnie przepływać przez pojemnik, a w rezultacie – przechowywanie w nich szaliki lub rękawiczki, nawet po kilku miesiącach nieużytkowania – są świeże.

Oprócz pojemników chętnie wyposażamy nasze garderoby w wysuwane szuflady oraz półki. Tworzą one dodatkową, wydzieloną przestrzeń, w której możemy umieszczać wybrane części ubioru. Oprócz wymienionych wyżej – takich jak szaliki lub rękawiczki – idealnie sprawdzą się jako miejsce przechowywania bielizny. W przypadku garderoby łazienkowej – można w nich przechowywać ręczniki lub ścierki. Szeroki wybór pojemników przeznaczonych do garderoby znajdziesz w ofercie Locker, przedsiębiorstwa specjalizującego się między innymi w wyposażeniu sypialni.

Warto także pamiętać o hakach i wieszakach meblowych, które możemy instalować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz garderoby. Znajdziemy zarówno jedno- jak i wieloczęściowe haki i wieszaki. Możemy na nich wieszać zarówno odzież, którą akurat używamy (kurtki, płaszcze, szaliki), jak i te rzadziej używane elementy garderoby (szaliki, szlafroki, chusty).

Similar Posts