Dom i Ogród

Czy warto inwestować w listwy karniszowe?

Czy warto inwestować w listwy karniszowe?

Zasłony to nieodłączny element każdego domu oraz mieszkania. Chętnie w nie inwestujemy, ponieważ zapewniają nam one poczucie prywatności. Aby móc je odpowiednio zamocować, konieczne jest zainwestowanie również w jakiś karnisz.

Trzeba jednak przyznać, że nie zawsze jesteśmy zadowoleni z wyglądu karniszy. Wręcz przeciwnie, odbieramy je jako element rujnujący całość. Czy jednak zawsze tak musi być? Zdecydowanie nie. Obecnie na rynku mamy naprawdę mnóstwo bardzo interesujących i estetycznych rozwiązań, dzięki którym jesteśmy w stanie poradzić sobie z tym mało atrakcyjnym wyglądem.

Jeśli chcemy zainwestować w bardziej miłe dla oka rozwiązanie, możemy pomyśleć przede wszystkim o zakupie szyn aluminiowych. Wyglądają one dużo lepiej niż tradycyjne karnisze, ponieważ mają prosty i elegancki wygląd. Na rynku zakupić je można w kilku kolorach. Przeważają jednak białe, srebrne oraz czarne. Są one bowiem najbardziej neutralne i pasują do wielu wnętrz, szczególnie tych nowoczesnych. Tego typu szyny pozwalają na ukrycie samych agrafek do zawieszenia firany, dzięki czemu widać tak naprawdę tylko i wyłącznie tkaninę.

Takie rozwiązanie może jednak z naszego punktu widzenia także nie być wystarczające. Dobrze jest zatem pomyśleć o zainwestowaniu w listwę karniszową, która już na pewno będzie w stanie spełnić nasze wymagania. Listwy karniszowe mają różnoraki wygląd. Niektóre z nich są proste i gładkie. Takie najlepiej sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, w których największy nacisk kładzie się właśnie na estetykę. Inne natomiast posiadają interesujące żłobienia oraz dekoracyjne elementy, które przyciągają wzrok. Takie listwy maskujące mogą być dopełnieniem wnętrz w konkretnym stylu, ale tak naprawdę nie powinni się ich bać również zwolennicy nowoczesności. Takie drobne detale sprawiają bowiem, iż całe pomieszczenie nabiera swojego własnego, indywidualnego charakteru.

Listwy karniszowe mają jedno podstawowe zadanie. Przy ich pomocy zakryty ma zostać karnisz oraz niekiedy dość nieestetyczny wygląd samej zawieszone zasłony. Takie listwy można zastosować również na wyżej wymienionych szynach aluminiowych. Oczywiście listwy karniszowe posiadają różne rozmiary, różne długości oraz wysokości. Dzięki temu można zakryć nimi każdą zasłonę, nawet jeśli posiada ona dość duże i widoczne podpięcie.

Montaż takich listw karniszowych jest niezwykle szybki i można wykonać go samodzielnie. To bez wątpienia ogromny plus, ponieważ można w pojedynkę odmienić wygląd swojej sypialni czy też salonu. Wiele osób poszukuje klasycznych i miłych dla oka rozwiązań, dzięki którym mogłyby one nieco odświeżyć konkretne powierzchnie. Zamontowanie takiej listwy może natomiast sprawić, iż małym nakładem pieniężnym wnętrze zostanie odświeżone i odmienione.

Listwy karniszowe są zatem elementem dość praktycznym. Maskują bowiem szyny czy też karnisze, które zdecydowanie nie prezentują się zbyt elegancko. Trzeba jednak przyznać, że mogą one pełnić również rolę dekoracyjną. Nawet dość proste listwy karniszowe nie zawierające żadnych ozdobnych elementów, dodają szyku pomieszczeniu i są jego integralną częścią. Zazwyczaj nie zwracamy uwagi na karnisze czy też na szyny, ponieważ są one czymś zupełnie standardowym. Natomiast umieszczając w pokoju listwę karniszową mamy pewność, że każdy skieruje na nią swój wzrok.

Inwestowanie w listwy maskujące w kolorze białym, ma jeszcze jedną bardzo wyraźną zaletę. Chodzi o powiększenie optyczne samego pomieszczenia. Biel sprawia, że wydaje się ono dużo bardziej przestrzenne. Dzięki umieszczeniu ich tuż przy suficie, możemy optycznie wszystko wydłużyć, a sufit podkreślić. W przypadku zamontowania listw karniszowych, warto pomyśleć również o ozdobieniu w jakiś sposób sufitu. Można pokusić się chociażby o zakupienie ciekawego plafonu. Obecnie na rynku mamy naprawdę mnóstwo rozwiązań, które można skutecznie połączyć z listwami maskującymi. Ich zastosowanie w domu jest natomiast pierwszym krokiem do sukcesu, jeśli chcemy wejść w posiadanie eleganckiej przestrzeni.

Similar Posts