Porady

Dlaczego farby proszkowe stały się tak popularnym rozwiązaniem w polskich lakierniach proszkowych?

Dlaczego farby proszkowe stały się tak popularnym rozwiązaniem w polskich lakierniach proszkowych?

Lakierowanie proszkowe jest dzisiaj bardzo intensywnie reklamowane i rekomendowane. Nie brakuje osób, które uważają tę metodę za rewolucyjną i pod wieloma względami mają rację. Przede wszystkim wskazuje się na wydajność, doskonałe tempo oraz długotrwałą jakość powłok nanoszonych w ten sposób. Nie sposób zapomnieć, że cały proces uchodzi za ekologiczny, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe w kontekście malowania na mokro i używania rozpuszczalników o intensywnym zapachu.

Można wyszczególnić wiele zalet malowania proszkowego. To proces szybki, wydajny, ekologiczny i pozwalający na poprawienie dwóch najważniejszych aspektów każdego elementu metalowego – wytrzymałości oraz estetyki.

Malowanie proszkowe poprawia estetykę

Malowanie proszkowe stosuje się w dużej mierze ze względu na walory estetyczne, jakimi odznacza się element opuszczający lakiernię. Powierzchnia może mieć wykończenie matowe lub połyskliwe, w zależności od tego, na co zdecydował się kupujący. Jednocześnie może on wskazać dowolny odcień z palety RAL – zostanie on wiernie odwzorowany i utrwalony, dlatego będzie prezentował się nienagannie przez wiele lat.

Elementy malowane proszkowo są trwałe

Nie można podważyć jakości i trwałości elementów, które zostały pomalowane proszkowo. W przypadku malowania metodą na mokro, prace renowacyjne trzeba przeprowadzać regularnie, szczególnie jeśli ucierpiały pod wpływem czynników atmosferycznych i rdzewieją. Z kolei warstwa z utwardzonego proszku nałożonego metodą natrysku elektrostatycznego czy elektrokinetycznego nie podlega takim zniszczeniom. Wystarczy tylko jedna warstwa, aby uzyskać doskonały efekt, a z racji tego, że nie jest ona zbyt gruba, to nie ulega degradacji czy odkształcaniu.

Lakierowanie proszkowe – szybkie, tanie i ekologiczne

Fakt, że do malowania proszkowego wykorzystuje się ekologiczne farby w spray’u (znajdziesz ja na stronie https://farbyonline.eu/223-farby-w-spray) sprawia, że cały proces uchodzi za nieszkodliwy dla ludzi i środowiska naturalnego. Preparaty używane do lakierowania nie zawierają toksycznych substancji, zatem nie emitują do powietrza czy gleby szkodliwych zanieczyszczeń.

Ważne z perspektywy przedsiębiorstwa jest to, że niewykorzystane w czasie lakierowania drobinki, które nie przyczepiły się do nawierzchni, można powtórnie wykorzystać. Mniejsze straty i większa wydajność materiałów pozwalają odnotować odczuwalne oszczędności.

 

Similar Posts