Porady

Dodatki, które odmienią każdą sypialnię!

Dodatki, które odmienią każdą sypialnię!

Sypialnia to wnętrze o szczególnym charakterze. Tutaj odpoczywamy, układamy się do snu, relaksujemy i ładujemy baterie przed kolejnym dniem zmagań z obowiązkami. Estetyka, wystrój i atmosfera sypialni mają zatem ogromne znaczenie dla wypoczynku fizycznego i psychicznego.

Jakie dodatki sprawdzą się w sypialni? Co warto wybrać, aby podkreślić charakter wnętrza i stworzyć klimat sprzyjający zasypianiu?

Poszewki i poduszki – bez tego ani rusz!

Wygodne łóżko warto uzupełnić o poduszki i poszewki. Jednak nie jakiekolwiek, lecz dopasowane kształtem, rozmiarem, materiałem oraz kolorem. To dzięki nim wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy, nie tylko ze względu na walory praktyczne, ale i przytulność, którą wprowadzą do wnętrza.

Jakie poduszki i poszewki dobrać? Trzeba zwrócić uwagę na aranżację zastosowaną w sypialni. Liczy się także rozmiar łóżka i jego styl. Warto pamiętać o zasadzie, że sypialnia ma służyć wyciszaniu i relaksowaniu się, dlatego nie powinna być zbyt krzykliwa. Lepiej postawić na stonowane kolory, ograniczoną ilość dodatków oraz detali.

W przypadku poduszek sprawdzą się klasyczne kształty. Im większe łóżko, tym więcej można ich zastosować. Ciekawy efekt wizualny wprowadzimy, gdy wybierzemy poduszki o podobnej estetyce i tych samych kształtach, za to w różnych rozmiarach. Ciekawe propozycje w swojej ofercie posiada sklep https://www.dekoori.pl/.

Zarówno poduszki, jak i poszewki powinny być wykonane z materiałów przyjemnych w dotyku, ponieważ posłużą nam głównie do spania. W tym sezonie modne są naturalne surowce, ale i aksamitne materiały, które dodają elegancji sypialni.

Napisy lub litery na meblach i ścianach

Wśród modnych od kilku sezonów dodatków znajdziemy rozmaite napisy bądź litery. Najczęściej proste, w jasnych barwach, uniwersalne, nadające się do powieszenia na ścianie lub ustawienia, np. na wybranych meblach.

Napisy, a nawet pojedyncze litery ciekawie się prezentują w połączeniu z subtelnym światłem. Równie wyjątkowo wyglądają w towarzystwie żywych roślin. W mniejszych sypialniach sprawdzą się te o niewielkich rozmiarach, umieszczone na stoliku nocnym tuż obok łóżka. W przestronnych sypialniach można postawić na wielkoformatowe napisy, które zagoszczą np. na podłodze lub będą ciekawą dekoracją ścienną.

Pufy – funkcjonalne i estetyczne

Praktyczne i estetyczne są pufy. Te na niewielkich nóżkach, z aksamitnym obiciem, doskonale pasują do sof ze sklepu iHome24. Równie dobrze mogą być w jasnych, jak i ciemnych kolorach, stonowane bądź nieco bardziej wyraziste.

Puf posłuży jako podnóżek, małe siedzisko lub zamiennik klasycznego stolika nocnego. Wprowadzi do sypialni charakter, ale nie będzie przytłaczał wnętrza.

To tylko kilka z propozycji dodatków sypialnianych. Wystarczająco jednak, by za pomocą wszystkich z nich bądź wybranego stworzyć odpowiednią atmosferę, a do tego odmienić sypialnię. Nadać jej nowego wyglądu,wyrazistości, unikalności i sprawić, że dotychczasowy wystrój będzie zaproszeniem do odpoczynku.

Similar Posts