Dom i Ogród

Funkcjonalna kuchnia – sprawdź najlepsze sposoby

Kuchnia, to jedno z miejsc najbardziej problematycznych pod względem utrzymaniu porządku. Szczególnie, jeśli posiadasz liczną rodzinę i często gotujesz. Pomocne w dbaniu o jej czystość będą odpowiednie przybory i akcesoria kuchenne. Nie tylko pomogą one uporządkować kuchnię, ale również znacznie podniosą jej atrakcyjny wygląd.

Koniec z rozsypanymi przyprawami 

Produkty, które są dość trudne w przechowywaniu to oczywiście wszelkie te o sypkiej konsystencji, czyli mąki, kasze i przyprawy. Ostatnie z nich, źle zamknięte nie tylko łatwo się rozsypują, ale również tracą swój aromat. Rozwiązaniem będą więc wszelkie pojemniki, w których można bezpiecznie je umieścić. Przyborniki na przyprawy mają różne formy – od szklanych słoiczków na drewnianej podstawce po plastikowe organizery o nowoczesnym designie. W każdym z przypadków wystarczy przesypać przyprawy z torebek do przyborników oraz podpisać. Jest to niezwykle wygodne, a przy tym praktyczne. Wygląd takiego przybornika łatwo można dostosować do wystroju kuchni, żeby odpowiednio komponował się z innymi akcesoriami. Inne produkty sypkie warto przesypywać do szklanych słojów, jeśli przechowujesz je w szafce – mogą być zwykłe i proste. Chcąc umieścić je w widocznym miejscu warto zdecydować się zaś na dekoracyjne pojemniki.

Gotowanie proste jak nigdy wcześniej

Mówiąc o akcesoriach kuchennych, nie można oczywiście zapominać o wszelkich gadżetach, których zadaniem jest wspomożenie Twoich kulinarnych umiejętności. Drewniane i plastikowe łyżki, łopatki, tłuczki itd. są niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. Kupując je warto przy tym zwrócić uwagę na ich jakość oraz to czy będzie można bezpiecznie je stosować w kontakcie z posiadanymi garnkami i patelniami. Delikatne powłoki – szczególnie w patelniach – muszą być traktowane ostrożnie, a kontakt z metalowymi sztućcami może je szybko zniszczyć. Najlepszym wyborem są więc akcesoria drewniane, które są także odporne na wysokie temperatury. Gotowanie będzie znacznie łatwiejsze, jeśli będziesz posiadać również nieco mniej oczywiste akcesoria – moździerz, wykrawacz do pierogów lub foremki do jajek. Potrawy przygotowane przy pomocy tych i wielu innych gadżetów będą bardziej efektowne. Warto też sprawdzić takie akcesoria jak:

Wszystko na swoim miejscu

Wyposażając swoją kuchnię, warto zwrócić uwagę na odpowiednią ilość pojemników wykonanych z tworzyw sztucznych. Można w nich przechowywać różnego rodzaju produkty, ale także gotowe potrawy. Tak naprawdę chyba nigdy nie będzie ich za dużo, ale pamiętaj żeby kupić te wykonane z bezpiecznych dla zdrowia człowieka materiałów. Jeśli masz zamiar używać ich do podgrzewania potraw w mikrofalówce, musisz upewnić się że jest to możliwe – konieczna jest odpowiednia informacja od producenta. Wszelkie akcesoria kuchenne mogą uprzyjemnić czas spędzony w kuchni i sprawić, że łatwiej zadbasz o jej czystość. Na pewno warto je posiadać.

Similar Posts