Porady

Gdzie pozyskać sprzęt budowlany dla naszej firmy?

Gdzie pozyskać sprzęt budowlany dla naszej firmy?

Firmy budowlane potrzebują do swojej działalności różnego rodzaju sprzętu, jak np. koparki, wywrotki, betoniarki i inne specjalistyczne urządzenia.. Jest to dla nich spory wydatek. Dlatego będąc właścicielem takiego przedsiębiorstwa trzeba myśleć o optymalizacji kosztów dzięki odpowiedniemu doborowi sposobów nabywania sprzętu.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie są sposoby pozyskania sprzętu budowalnego do firmy
  • dlaczego warto kupować używany sprzęt budowalny
  • gdzie znaleźć dobre oferty sprzedaży używanego sprzętu

Jak zdobyć sprzęt budowalny dla firmy?

Sprzęt budowlany możemy pozyskać na kilka sposobów. Najprostszym, ale też najdroższym rozwiązaniem jest zakup nowych urządzeń. Zakupimy wtedy dobrej jakości sprzęt, dodatkowo z gwarancją producenta, co zapewni nam niezawodność i bezpieczeństwo. 

Jeżeli nie mamy środków na nowy sprzęt, doskonałym rozwiązaniem może być wzięcie sprzętu w leasing lub wypożyczenie go. Nie będziemy jego właścicielami, ale znacznie obniży nam to koszty i zredukuje obowiązki związane z serwisowaniem sprzętu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm o mniejszych zasobach finansowych.

Inną alternatywą dla przedsiębiorstw o mniejszych  zasobach i potrzebach jest zakup używanego sprzętu. Często możemy trafić na bardzo atrakcyjne oferty urządzeń o niewielkim zużyciu i bardzo dobrym stanie technicznym w atrakcyjnej cenie. Pozwoli to nam zaoszczędzić znaczne środki finansowe, które będziemy mogli wykorzystać na inne aspekty działalności. Ryzykiem w tym przypadku jest większa awaryjność zakupionych urządzeń i związane z tym koszty serwisowania. Jednak w dalszym ciągu może to być dla nas opłacalna inwestycja.

Gdzie znaleźć atrakcyjne oferty ze sprzętem budowalnym?

Poszukując atrakcyjnych ofert leasingu lub sprzedaży używanego sprzętu budowalnego, w pierwszej kolejności warto popytać znajomych działających w podobnej branży. Być może ktoś z nich posiada interesujący nas sprzęt. Jeżeli nic z tego, możemy udać się do komisu. Jeśli w naszej okolicy nie ma takiego lub potrzebujemy większy wybór urządzeń, z pomocą może nam przyjść Internet. 

W sieci znajdziemy tysiące ofert sprzedaży używanego sprzętu budowlanego. Najpopularniejszym miejscem ich zamieszczania są portale ogłoszeniowe. Sporo z nich znajdziemy na ogólnych portalach ogłoszeniowych, jednak istnieją również serwisy specjalistyczne, skupiające się dokładnie na sprzęcie, który potrzebujemy. Aby jest znaleźć, najprościej jest wpisać w wyszukiwarkę konkretny poszukiwany przez nas model sprzętu, np. „budowlane koparki caterpillar m315„. Gdy nie mamy konkretnych preferencji, można wpisać ogólniejsze zapytanie, jak np. „używane koparki budowalne”. Znajdziemy oferty z wielu specjalistycznych portali ogłoszeniowych, z których z pewnością wybierzemy sprzęt spełniający nasze oczekiwania. 

Kupując używany sprzęt pamiętajmy, aby  dokładnie przeanalizować ofertę sprzedaży. Jeżeli kupujemy nowy sprzęt lub bierzemy go w leasing, poza samymi parametrami sprzętu, warto przeanalizować dokładnie warunki sprzedaży. Istotne będą takie czynniki jak gwarancja, koszt dostawy, ewentualny serwis czy możliwość zwrotu. W przypadku leasingu ważne są warunki finansowe, na jakich otrzymamy zamawiany sprzęt. Kupując używane urządzenia budowlane musimy dokładnie przeanalizować ich stan techniczny, rok produkcji, potencjalną awaryjność konkretnego modelu np. koparki. Jeżeli jest taka możliwość, warto zobaczyć sprzęt osobiście lub skorzystać z usług rzeczoznawcy. Część pośredników ma takie usługi w swojej ofercie i sprawdza wystawiany sprzęt w naszym imieniu.

Dzięki dokładnemu przeanalizowaniu ofert nie tylko znajdziemy sprzęt spełniający nasze oczekiwania, ale również zapewnimy sobie spokój podczas jego użytkowania. Pamiętajmy, że każda awaria może się wiązać z koniecznością przerwania prac i dodatkowymi kosztami, które dla nas nie będą miłą informacją. Udanych zakupów.

 

Similar Posts