Porady

Jak przeprowadzić home staging?

Jak przeprowadzić home staging?

Sprzedaż mieszkania nie jest łatwa. Można powiedzieć że wręcz przeciwnie jest bardzo trudna. Dużo mówi się o tym, jak dobrze prosperuje rynek nieruchomości i rzeczywiście trudno się z tym nie zgodzić, tyle tylko, że dotyczy to nowych mieszkań. Te z rynku wtórnego zdecydowanie trudniej sprzedać. Jednocześnie nie oznacza, to, że jest to niemożliwe, wszak można zwiększyć szanse stosując home staging. Czas na ten temat dowiedzieć się więcej, a także poznać sposoby, jak go skutecznie przeprowadzić.

Home staging – co to takiego?

Pojęcie home stagingu nie jest w Polsce aż tak znane, ale na Zachodzie czy w Stanach Zjednoczonych Ameryki wręcz przeciwnie. Tam stosuje się je na każdym kroku, wszak dzięki niemu można sprzedaż szybciej daną nieruchomość. Zatem czym jest home staging? Cóż, to nic innego jak przygotowanie nieruchomości do sprzedaży bądź do wynajmu. Celem jest w tym przypadku uatrakcyjnienie mieszkania i sprawienie, że wnętrze będzie przyciągać uwagę większej ilości osób. Takie działanie ma znacząco przyspieszyć sprzedaż czy wynajem, ale też sprawić, że cena nieruchomości będzie możliwie najwyższa. Trzeba liczyć się z tym, że home staging wymaga pewnych nakładów finansowych, ale też korzyści, jakie za sobą niesie są bardzo duże. Z czego to wynika? Otóż przeprowadzenie home stagingu wydaje się uzasadnione z powodu praw rynku. Sprzedaż mieszkań Warszawa nie jest łatwa, bez dobrego agenta nieruchomości, a już na własną rękę wydaje się niemożliwa. Dodatkowo znacząco zmienił się profil klienta, któremu zależy nie tylko na relatywnie niskiej cenie, ale przede wszystkim na określonych standardach, a to oznacza, że klient woli zapłacić więcej i móc od razu wprowadzić się do nieruchomości, niż kupić tanio i musieć przeprowadzić remont.

Home staging – od czego zacząć?

Na pewno na samym początku należy ustalić budżet. Powinien on pozwolić na przeprowadzenie odpowiednich działań, które sprawią, że Wasza nieruchomość będzie przyciągać uwagę i zachwycać. Oczywiście budżet wcale nie musi być bardzo wysoki, bo czasami małe zmiany dają duże efekty. Jednak w niektórych przypadkach nawet przeprowadzenie remontu jest uzasadnione z punktu widzenia opłacalności danej inwestycji. Oznacza to więc, że czasem trzeba zainwestować, by móc potem zbiierać profity.

Co obejmuje home staging?

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna, bo na początek musicie podjąć decyzję o wyborze profilu klienta. Jeżeli zależy Wam na sprzedaży mieszkania z zyskiem, to tak jak wspominaliśmy mieszkanie musi być właściwie przygotowane. Tutaj niezbędne jest uzyskanie takiego efektu, by potencjalny klient od razu poczuł się jak w domu, czyli mieszkanie powinno nadawać się do zamieszkania od zaraz bez konieczności przeprowadzania nawet bardzo małych remontów. Czasami więc wystarczy tylko odświeżyć ściany i pomalować je na kolor biały. Do tego bardzo duże znaczenie mają dodatki, wszak to one tworzą określony klimat wnętrza. Można postawić na dekorację ścian poprzez zastosowanie antyram, ale też dobrze sprawdzą się świeczniki dekoracyjne czy nawet cotton balls, które sprawią, że wnętrze stanie się bardziej przytulne.

A gdy konieczny jest remont?

Cóż, czasami mieszkanie jest w tak fatalnym stanie, że konieczne jest przeprowadzenie remontu. Jednak zasadą home stagingu jest uzyskanie optymalnych efektów bez konieczności wkładania wysokich nakładów. Zatem działania powinny być nakierowane na określony cel. Jeżeli meble są zniszczone to rzecz jasna nie należy kupować nowych, lecz poprawić stan techniczny starych. W tym celu można zastosować okleiny meblowe. A jeżeli podłoga jest w fatalnym stanie technicznym, to nie trzeba od razu kupować nowych płytek, bo wystarczy tylko zakup wykładziny typu linoleum. A jeżeli chcecie stworzyć we wnętrzu styl glamour, to postawcie na dekoracyjne zasłony ozdobione ornamentem. Także poprzez dekoracje możecie optycznie powiększyć przestrzeń. W tym przypadku wystarczy tylko postawić na lustra, ale i i jasne kolory. Z kolei, jeżeli chcecie dodać wnętrzu jeszcze więcej elegancji i kolonialnego stylu, to dekoracje drewniane bądź też imitujące drewno są wręcz wskazane.

Już wiecie czym jest home staging i jak go przeprowadzić. Pamiętajcie więc, że warto w niego zainwestować, bo dzięki temu macie możliwość większego zarobku na nieruchomości.

Similar Posts