Porady

Kostka brukowa używana ​–​ czy to się opłaca?

Kostka brukowa używana ​–​ czy to się opłaca?

Kostka brukowa to praktyczne rozwiązanie do każdego ogrodu. Szeroki wybór różnorodnych modeli sprawia, że z bruku można tworzyć robiące ogromne wrażenie mozaiki, które będą składały się na niezwykle funkcjonalne podłoże. 

Używana kostka brukowa gdzie możesz ją dostać?

Dostęp do używanej kostki brukowej nie jest problemem. Na popularnych portalach ogłasza się mnóstwo osób, które mają do sprzedania zdemontowany materiał, który może się jeszcze przydać. Sporo ogłoszeń znajdziesz na OLX, Allegro lub Gumtree. Głównie są to ogłoszenia od osób prywatnych, dla których sprzedaż starej kostki brukowej jest świetnym pomysłem na szybkie i proste zrobienie miejsca pod nowy materiał. Kostkę brukową drugiej młodości można otrzymać również od specjalnych firm utrzymujących się z handlu używanym materiałem budowlanym. 

Kostka brukowa ceny 

Nowa kostka brukowa może kosztować nawet do 250zł/m2! Najdroższy jest materiał barwiony. Zatem jeśli chcesz ułożyć fantazyjny wzór z nowej kostki brukowej na swoim tarasie lub przed domem, musisz liczyć się z ogromnymi kosztami. Co prawda najtańszy model kostki brukowej znajdziesz nawet za 30zł/m2, jednak będzie to zwykły, szary beton, który ciężko uznać za atrakcyjny. Dla porównania używany materiał dostępny jest już od kilku/ kilkunastu złotych za metr sześcienny. Prostą kostkę brukową można czasem dostać nawet za darmo! Takie rozwiązanie jest równe wielkiej oszczędności, zwłaszcza jeśli chcesz wyłożyć kostką duży teren wokół domu. 

Czy używana kostka brukowa się opłaca?

Korzystanie z kostki brukowej z drugiej ręki jak najbardziej się opłaca! To wytrzymały materiał, który nie niszczeje tak szybko, jak meble czy ubrania, a używany pozwala zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Takie rozwiązanie ma jeszcze wiele innych zalet: 

– Możesz kupić wzór kostki niedostępny na rynku od lat.

– Używana kostka brukowa często pochodzi z bardzo drogiej serii, którą Ty możesz mieć za niewielkie pieniądze.

– Kostka brukowa z odzysku nadaje się do ponownego założenia już po szybkim obmyciu wodą.

– Wybór używanej kostki brukowej jest niemal tak szeroki, jak tej prosto od producenta!

Budowa lub remont domu i ogrodu wiąże się z dużym nakładem kosztów, dlatego warto szukać rozwiązań, które pomogą je znacznie zmniejszyć. Zdecydowanie się na używaną kostkę brukową jest jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych pomysłów. Ryzyko trafienia na wadliwy towar jest znikome, a zaoszczędzone pieniądze można wykorzystać na inne sposoby. 

Similar Posts