Nieruchomości

Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii w 2020 roku

Luksusowe nieruchomości w Hiszpanii w 2020 roku

Dla turystów z całego świata Hiszpania znajduje się na czele atrakcyjnych krajów turystycznych, w której można nabyć atrakcyjne domy i apartamenty. Wielu turystów przybywa do Hiszpanii na dłużej, kupuje tutaj nieruchomości, czy to w postaci mieszkania czy domu z ogrodem. Taki pobyt może być tymczasowy albo stały. Wszystko zależy od preferencji turystów i zasobności portfela. Luksusowe nieruchomości hiszpańskie kupują zazwyczaj osoby, które posiadają znaczne zasoby finansowe. Nie tylko dom czy rezydencja mogą być luksusowe. Również apartamenty i mieszkania w dużych miastach hiszpańskich są na wysokim poziomie i można je określić jako luksusowe.

Gdzie szukać luksusowych nieruchomości w Hiszpanii?

Najbardziej atrakcyjne regiony i miasta w Hiszpanii zlokalizowane są w pobliżu Morza Śródziemnego w regionach takich, jak Costa Blanca, Alciante, Murcia, Benidorm, Costa Brava. Pomimo że wszystkie te regiony są bardzo popularne, ceny nieruchomości w Hiszpanii są zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, jak bardzo region jest oblegany przez turystów, jaka jest pora roku oraz czy nie występują jakieś wydarzenia nadzwyczajne, np. COVID-19, które mogą przyczynić się do spadku popularności regionu i ceny nieruchomości.

Luksusowe nieruchomości Hiszpania warto szukać w takich miastach, jak Barcelona, Las Palmas de Gran Canaria, Castellon de la Plana, Kartagena, Almerii, Motril, Torrevieja, Benidorm, Walencja, Murcja, Malaga, Sewilli czy Lepe. Przykładowo, duże mieszkanie (apartament) w Barcelonie, o pow. ok. 200 m2 kosztuje ok. 5 mln zł. Podobnie jest w stolicy Hiszpanii – Madrycie. Dwukrotnie taniej już jest w Walencji, a z kolei drożej w Maladze czy Valenci Ciudad. Z kolei ceny mieszkań, apartamentów czy posiadłości w Sewilli są niższe niż w Barcelonie czy Madrycie.

Trudno przewidzieć, jaka będzie dynamika cen nieruchomości Hiszpania po pandemii koronawirusa. Najbliższe miesiące 2020 roku pokażą, czy ceny utrzymają się na podobnym sprzed pandemii poziomie, czy będą niższe.

Atrakcyjność Hiszpanii w 2020 roku   

W obecnej chwili trudno jest przewidzieć, czy turyści równie chętnie jak przed pandemią będą dążyli do nabycia luksusowych nieruchomości w Hiszpanii. Z pewnością developerzy zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zachęcić turystów do zakupu nieruchomości hiszpańskich, szczególnie w popularnych regionach. Nie zmienia to jednak faktu, że kraj ten należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych na świecie. Ustabilizowanie się sytuacji po pandemii koronawirusa, może spowodować odbudowanie się dawnego trendu – Hiszpania będzie masowo odwiedzana przez turystów z całego świata, spośród których wielu dokona zakupu luksusowych nieruchomości.

Similar Posts