Nieruchomości

Mieszkanie czy dom – co bardziej opłaca się kupić w Słupsku?

Mieszkanie czy dom – co bardziej opłaca się kupić w Słupsku?

O zaletach mieszkania w domu czy mieszkaniu, można rozprawiać bez końca, w zależności od tego, ze zwolennikiem jakiego rozwiązania mamy do czynienia. Jakie są zalety i wady zakupu mieszkania i domu? Jaki typ nieruchomości bardziej opłaca się kupić w Słupsku? Sprawdzamy.

Zbadaj potrzeby zanim podejmiesz decyzję

Zanim w ogóle rozpoczniemy poszukiwanie nieruchomości do zamieszkania w Słupsku, powinniśmy przeprowadzić analizę potrzeb. Możemy to zrobić sami lub przy wsparciu profesjonalnego doradcy ds. nieruchomości, który dodatkowo po wnikliwej analizie może wskazać nam odpowiednie kierunki poszukiwań. Znając własne potrzeby i wiedząc, jakie mamy możliwości finansowe, będziemy mogli zdecydować, czy chcemy poszukiwań nieruchomości od dewelopera w Słupsku, czy też zawęzimy poszukiwania do mieszkań z rynku wtórnego.

Atuty mieszkania, których nie znajdziesz w domu

Jeśli z analizy potrzeb wynika, że poszukując nieruchomości, nasze potrzeby i oczekiwania spełni mieszkanie, powinniśmy skupić się na wyborze pomiędzy zakupem z rynku wtórnego, a tym od deweloperów w Słupsku. Należy dokładnie prześledzić rynek mieszkań, biorąc pod uwagę nie tylko cenę, ale również realne, codzienne potrzeby. Jeśli zależy nam na czasie i braku dodatkowych obowiązków wynikających z utrzymania nieruchomości tj. prac modernizacyjnych, gruntownych remontów, dbałości o dach i jego poszycie, serwisów instalacji – to z pewnością powinniśmy wybrać mieszkanie.

Mamy możliwość wyboru pomiędzy mieszkaniami z balkonami czy ogródkami (dającymi więcej swobody), które z jednej strony stanowią namiastkę ogrodu, z drugiej oznaczają brak nadmiernej pracy przy pielęgnowaniu przydomowego ogródka. Poszukując mieszkania od dewelopera, powinniśmy skupiać się na naszych potrzebach i brać pod uwagę również takie czynniki, jak lokalizacja i wynikające z niej atuty lub ich brak. A to poza ceną, może wprost przemawiać za wyborem konkretnego mieszkania.

Atuty domu, których nie znajdziesz w mieszkaniu

Decydując się na dom, wybieramy większą swobodę, niż w mieszkaniu, ale powinniśmy mieć świadomość, że wiążą się z tym wyborem również większe obowiązki. Jednak zwolenników spędzania życia w domach jest porównywalnie dużo, co tych opowiadających się za mieszkaniami. I chociaż w mieście przeważającą większość stanowi zabudowa jednorodzinna, to deweloperzy w Słupsku starają się sprostać oczekiwaniom mieszkańców, którzy poszukują budynków wielorodzinnych i chętnie się na nie decydują. Ale nie zapominajmy, że domy wciąż mają twarde, niezmienne od lat atuty. Miło jest mieć sąsiada dalej niż za ścianą i miejsce by zaparkować bezpiecznie auto. W przypadku domu, będzie to własny garaż lub w najgorszym razie miejsce na podjeździe, nawet na dwa lub więcej aut.

Przyjemność płynąca także z relaksowania się we własnym ogrodzie, również przemawia za zakupem domu w Słupsku. Jednak nie zapominajmy, aby ostateczną decyzję podejmować w oparciu o realne potrzeby i oczekiwania, gdyż zakup nieruchomości to przełomowy moment. Ostateczna decyzja powinna być więc przemyślana.

Similar Posts