Dom i Ogród

Nowoczesne trendy w łazienkach: baterie bezdotykowe

Nowoczesne trendy w łazienkach: baterie bezdotykowe

Na początek warto wyjaśnić, czym jest bateria bezdotykowa. To rodzaj kranu, najczęściej od umywalki, w którym strumień wody jest sterowany elektronicznie. Zazwyczaj działa na zasadzie czujnika na baterie, który wyczuwa, kiedy dłonie znajdują się pod kranem. Różne rodzaje tego typu urządzeń możesz znaleźć na onninen.pl, a ceny najtańszych zaczynają się od mniej niż tysiąca złotych. Na stronie znajdziesz baterie do ciepłej i wstępnie wymieszanej wody.

Zalety baterii bezdotykowych

Takie krany mają sporo różnych zalet. Pierwszą z nich jest to, że mówiąc wprost: trudno coś w nich popsuć. O ile zwyczajny kran to kurki i inne części, które są stale dotykane wielokrotnie w ciągu dnia, tu kran nawet nie musi być dotykany, co sprawia, że zmniejsza się ilość okazji, gdy coś może się zniszczyć. Kolejnym plusem jest możliwość ustawienia w większości modeli, z jaką siłą będzie uwalniany strumień wody. W przypadku baterii bezdotykowych z perlatorem lub możliwością tworzenia wodnej mgły, ilość wody można zmniejszyć, tym samym zmniejszając jej zużycie. To przekłada się na oszczędności przy zachowaniu odpowiedniego komfortu.

Baterie bezdotykowe do hoteli i innych obiektów

Baterie bezdotykowe są najpopularniejsze w obiektach użyteczności publicznej, takich jak toalety. W takich miejscach najczęstszym problemem jest brak higieny. Nawet, jeśli łazienka jest czyszczona regularnie, to trudno robić to stale, a przecież w toalecie na dworcu czy w pociągu w ciągu godziny może przebywać kilkadziesiąt osób. Montaż baterii bezdotykowej może sprawić, że korzystanie z łazienki stanie się całkowicie higieniczne. Goście nie będą musieli nawet dotknąć kranu, by skorzystać z wody.

Baterie bezdotykowe w domu

W domu z tego rozwiązania będą zadowolone szczególnie dzieci czy osoby starsze. Zamiast trudnych w obsłudze kurków, będą oni mogli łatwo umyć ręce. Dla osoby, która sprząta mieszkanie, fakt że wszystko odbywa się bezdotykowo oznacza, że kranu nie trzeba czyścić tak często, jak zwykle. Krany z zamontowanym systemem oszczędzającym wodę będą idealne dla osób ceniących styl zero waste i starających się oszczędzić na rachunkach. Większość tego typu baterii ma proste kształty, które łatwo utrzymać w czystości, a dodatkowo pasują do większości nowoczesnych łazienek. Mniejsza ilość awarii oznacza natomiast, że można do minimum ograniczyć wizyty hydraulika.

Wybór kranów i armatury w sklepie Onninen jest olbrzymi. Jedną z  nowości są baterie bezdotykowe, które całkowicie zmieniają sposób, w jaki korzystamy z łazienek.

Similar Posts