Dom i Ogród

Okna aluminiowe do domu. Zalety i wady stolarki aluminiowej

Okna aluminiowe do domu. Zalety i wady stolarki aluminiowej

Najczęściej okna do domu produkowane są z tworzywa sztucznego – PCV. Jednak w sprzedaży można naleźć także inne typy okien. Wśród nich znajduje się stolarka aluminiowa, która obecnie cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Kiedy warto zdecydować się na aluminiowe okna do domu?

 

Stolarka aluminiowa – także do domu jednorodzinnego

Do domów jednorodzinnych najczęściej wybierana jest stolarka okienna PCV oraz rzadziej droższa od plastiku stolarka drewniana. Okna aluminiowe zazwyczaj kojarzone są z zabudowaniami przemysłowymi, między innymi halami, magazynami.

 

Jednak okna aluminiowe mogą także świetnie sprawdzić się w zabudowie jednorodzinnej. To obecnie jeden z popularnych trendów w budownictwie, który przyciąga coraz więcej inwestorów.

 

Wbrew pozorom okna aluminiowe również świetnie nadają się do domu, a przy tym w wielu przypadkach przewyższają stolarkę plastikową oraz drewnianą.

 

Zalety i wady stolarki z aluminium

Stolarka wykonana z aluminium ma określone zalety i wady, które zawsze należy uwzględnić przy wybieraniu odpowiednich okien do domu jednorodzinnego.

 

Zalety stolarki aluminiowej:

  • wysoka trwałość i wytrzymałość – brak podatności na korodowanie

  • nie wymaga prowadzenia specjalnych prac konserwacyjnych

  • wyróżnia się niskim ciężarem

  • bardzo dobre parametry termoizolacyjne

  • może być stosowana jako duże przeszklenia

  • dostępna w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru

  • można nadać jej różne kształty

 

Wady stolarki aluminiowej:

  • wysoka cena

 

Jakie okna z aluminium wybrać do domu?

Dobór odpowiednich okien aluminiowych wymaga uwzględnienia wielu czynników, w tym między innymi zapotrzebowania energetycznego budynku, wielkości i kształtu przeszkleń, a także oczekiwanego efektu estetycznego.

 

Ze względu na swoje bardzo dobre parametry termiczne okna aluminiowe mogą być używane także w domach jednorodzinnych energooszczędnych, a nawet pasywnych, czyli takich, w których dąży się do obniżenia zapotrzebowania energetycznego dla niższych rachunków i ochrony środowiska.

 

Gdy natomiast chodzi o estetykę, okna aluminiowe oferowane są w wariantach jednolitych kolorystycznie oraz z wykończeniem przypominającym drewno. Wśród klientów dużym powodzeniem cieszą się okna o kolorach białym, ciemnoszarym oraz czarnym, a także te imitujące drewno.

 

Okna aluminiowe do domu – gdzie je zamówić?

W związku z rosnącym zainteresowaniem stolarką aluminiową jest ona obecnie dostępna w wielu salonach zajmujących się sprzedażą okien i drzwi.

 

Inwestorom chcącym zamówić produkty jak okna aluminiowe Śląsk daje dostęp do sprawdzonych firm, które zajmują się powadzeniem kompleksowych usług w ramach produkcji i montażu stolarki z aluminium.

Similar Posts