Dom i Ogród

Płytki Tubądzin Pietrasanta, czyli wnętrza inspirowane marmurem

Płytki Tubądzin Pietrasanta, czyli wnętrza inspirowane marmurem

Tubądzin Pietrasanta to oryginalne płytki ceramiczne wielkoformatowe, inspirowane marmurem. Są na tyle duże, że przy ich pomocy można stworzyć idealną powierzchnię z niewielką ilością fug. To w przypadku łazienek ma ogromne znaczenie, przede wszystkim dlatego, że ułatwia zachowanie ich w czystości. Płytki ceramiczne tego rodzaju sprawiają, że na pierwszy plan wysuwają się meble i inne akcesoria. Jest to zatem rozwiązanie idealne do wnętrz eleganckich.

Płytki Tubądzin Pietrasanta – subtelne nawiązanie do Starożytności

Płytki ceramiczne odwzorowujące naturalny kamień są od jakiegoś czasu bardzo popularne. Przykładem może być seria Tubądzin Pietrasanta, inspirowana eleganckim marmurem. Seria nawiązuje swoją stylistyką do tradycji kamieniarskich wprost ze Starożytności. Projektanci w tym przypadku czerpali m.in. z niewielkich włoskich miasteczek słynących z produkcji wysokiej jakości marmuru kararyjskiego. Posiada on charakterystyczne, szare żyłki. Z uwagi na stonowaną kolorystykę płytki tego rodzaju sprawdzają się doskonale w różnego rodzaju pomieszczeniach – prywatnych i publicznych. Mogą być to wnętrza bardzo duże, jak i niewielkie. Trzeba je tylko umiejętnie wprowadzić w całą aranżację.

Efektowne aranżacje łazienkowe z płytkami marmurowymi w roli głównej

Okazuje się, że płytki ceramiczne z kolekcji Tubądzin Pietrasanta w zasadzie każdy może wykorzystać w swojej łazience do stworzenia różnego rodzaju aranżacji. Stanowią one wbrew pozorom dobre rozwiązanie nawet we wnętrzach niewielkich. Z uwagi na spore rozmiary są łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym nie wprowadzają wrażenia bałaganu, chaosu. Ciekawie prezentują się zestawione z innymi płytkami ceramicznymi podobnych rozmiarów, ale utrzymanymi w ciemniejsze tonacji. Jednak równie dobrze połączyć można je z modnymi od jakiegoś czasu, nieco mniejszymi na ogół, płytkami drewnopodobnymi.

Nietuzinkowa i elegancka podłoga marmurowa

Połączenie bieli z nutą szarości sprawdza się zawsze. Są to bowiem kolory uniwersalne i bardzo eleganckie. Wprowadzone do wnętrza w postaci płytek ceramicznych imitujących marmur bywają rozwiązaniem idealnym. Zdecydować się można w tym przypadku na wersję matową lub z połyskiem, w zależności od osobistych preferencji. Kluczowe znaczenie i tak ma jednak przede wszystkim wielkość płytek. Są one tak duże, że ilość fug jest ograniczona do zupełnego minimum. Pozwala to na utrzymanie wnętrza w higienicznej wręcz czystości.

Płytki Pietrastanta wyróżniają się wysoką jakością wykonania. To ceramika gresowa, która jest odporna na wilgoć i uszkodzenia różnego rodzaju. Z tego powodu doskonale sprawdza się nawet w łazienkach. To pomieszczenia w których nie każdy materiał sobie poradzi, ze względu na często panujące w łazience wysokie temperatury i wilgotność. Płytki gresowe sprawdzają się równie dobrze w innych wnętrzach np. w salonach czy na korytarzach. Są nie tylko wytrzymałe, ale i niezwykle efektowne pod względem wizualnym. Czego chcieć więcej od estetycznego i wytrzymałego wykończenia łazienki?

Similar Posts