Porady

Podnośnik nożycowy używany czy nowy? Co się bardziej opłaca?

Dylemat pomiędzy zakupem nowego a używanego podnośnika nożycowego dotyka niemal każdego przedsiębiorcy, nie tylko tego doświadczającego problemów finansowych. Zakup maszyn budowlanych z drugiej ręki staje się coraz popularniejszy również wśród dużych firm, a nawet potentatów rynkowych. Ma bowiem wiele innych walorów, nie tylko pieniężnych. Jakie korzyści może przynieść Ci taki krok? I czy w obliczu wysokiej dostępności dobrej klasy sprzętu zakup nowych podnośników koszowych przestał być opłacalny?

Czy zakup nowego podnośnika nożycowego jest opłacalny?

Nie da się ukryć, że wtórny rynek maszyn budowlanych rośnie w siłę. Pojawia się na nim coraz więcej podmiotów oferujących konkurencyjne oferty zakupu używanych urządzeń, w tym także podnośników nożycowych. Oferty te są atrakcyjne nie tylko ze względu na cenę, ale również stosunkowo młody wiek maszyn i ich dobry stan techniczny.

Co powinno Cię zatem skłonić do zakupu nowego podnośnika nożycowego? Czy to jest opłacalne, jeśli taka maszyna może kosztować nawet kilkukrotnie więcej niż używana? Tak! W dłuższej perspektywie może Ci to przynieść pewne korzyści.

Na zakup nowego podnośnika koszowego możesz zdecydować się, jeśli:

  • zależy Ci na naprawdę długiej żywotności urządzenia;
  • planujesz intensywną eksploatację maszyny, a nie chcesz ponosić wysokich wydatków na serwisowanie;
  • uzupełniasz starszą flotę – w takim przypadku niemal zawsze możesz mieć pod ręką niezawodną maszynę, która wkroczy do akcji, gdy któreś ze starszych urządzeń zawiedzie;
  • nie masz zamiaru sprzedawać sprzętu w najbliższym czasie, a dopiero po wielu latach.

W takich przypadkach nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić nowy podnośnik nożycowy. Niezawodna maszyna będzie stanowiła trzon Twojej floty i gwarancję terminowego i fachowego wykonania realizowanych inwestycji.

Używany podnośnik nożycowy – tańsza, ale nie gorsza alternatywa

Podnośniki nożycowe używane nie są gorszą opcją, jeśli rozpatrywać ten wybór pod kątem możliwości wykorzystania urządzenia. Jak już zostało wytłumaczone wcześniej, na sprzedaż zwykle trafiają maszyny zadbane i wciąż mało awaryjne. Nie musisz więc obawiać się, że podnośnik odmówi posłuszeństwa po dwóch lub trzech latach użytkowania.

Oczywiście używany podnośnik nożycowy nie będzie miał tak długiej żywotności, jak nowa maszyna, a i koszty jego eksploatacji będą wyższe. Cena zakupu w przeliczeniu na jeden rok użytkowania urządzenia nie będzie jednak dla Ciebie niekorzystna.

Używane podnośniki nożycowe będą słusznym wyborem, jeśli:

  • planujesz eksploatację maszyny przez najbliższej kilka lat, a potem chcesz ją odsprzedać z niewielką stratą;
  • chcesz uniknąć wysokich inwestycji początkowych, ponieważ wysokie wydatki mogłyby zagrozić płynności finansowej Twojej firmy lub zablokowałyby inne inwestycje;
  • Twoja flota maszynowa jest niepełna i potrzebujesz szybko ją uzupełnić;
  • potrzebujesz kilku podnośników o różnej specyfikacji.

Zakup używanego podnośnika koszowego w takich sytuacjach przyczynia się do rozwoju Twojej działalności i pozwala lepiej planować jej budżet. Przemyśl więc taką inwestycję, nawet jeśli masz fundusze na zakup nowego urządzenia. Niekiedy nie warto ich tracić, tym bardziej że strata na jakości w porównaniu do nowego urządzenia nie jest tak duża, aby zniwelować korzyści finansowe płynące z zakupu używanego podnośnika.

[obraz_1]

Znajdź podnośnik nożycowy używany w dobrym stanie technicznym i korzystnej cenie

Asortyment używanego sprzętu budowlanego jest na tyle szeroki, że trudno zdecydować, która z dostępnych ofert jest najkorzystniejsza. Nie zawsze warto kierować się wyłącznie kosztami zakupu podnośnika nożycowego, ponieważ rozbieżności pomiędzy cenami poszczególnych z nich nie są aż tak duże. Zła decyzja natomiast może przynieść Ci straty finansowe.

Dlatego warto poszukać jakiejś wartości dodanej do transakcji i zaufać fachowcom, którzy mają rozległą wiedzę na temat maszyn budowlanych i udzielą Ci skutecznej porady – tak jak firma GIZO.

Przedsiębiorstwo to już od wielu lat zajmuje się sprzedażą używanych podnośników nożycowych. Jego oferta obejmuje również usługi takie jak profesjonalny serwis i naprawa urządzeń, załatwienie formalności czy dostawa sprzętu w każde miejsce w kraju. To wszystko składa się na wysoką efektywność w wybieraniu najlepszych dla klientów rozwiązań!

Similar Posts