Finanse

Pożyczka z gwarantem – co to takiego? Dla kogo?

Pożyczka z gwarantem - co to takiego? Dla kogo?

Pożyczka z gwarantem online adresowana jest głównie do osób mających problemy finansowe. Nierzadko jest dla nich najlepszą okazją, by stanąć na nogi, zyskując realną możliwość na wyjście z długów.

Problemy finansowe burzą cały porządek życiowy, sprawiając, że codzienne funkcjonowanie staje się pasmem stresujących wyzwań. Ciągle brakuje pieniędzy, a przecież poza podstawowymi wydatkami trzeba pamiętać o tym, że ciągle zalegamy ze spłatą długu. Co w tej sytuacji zrobić, jak działać? Jedną z lepszych opcji dla osób w takim położeniu jest skorzystanie z pożyczki z gwarantem, znajdują odpowiednią dzięki porównywarce kredytów i pożyczek – Finaton.pl.

Pożyczka z gwarantem – co to takiego? 

Dawniej, jak rynek pożyczek pozabankowych, nie był dość dobrze uregulowany, tego rodzaju pożyczka uchodziła za niepewną. Obecnie całkowicie to się zmieniło, ponieważ wszystkie pożyczki, więc także z gwarantem, są regulowane kilkoma aktami prawnymi. Gwarancję stosuje się po to, by podwyższyć zdolność kredytową, ale też polepszyć wiarygodność danego klienta. To szczególnie istotne u osób mających kiepską sytuację finansową, potrzebują zaś pożyczyć wysoką kwotę pieniędzy. 

Kim może być gwarant?

Pożyczkę z gwarantem możemy złożyć od razu z wnioskiem, może się też okazać, że już jak to zrobimy, pojawi się konieczność, by przestawić tego rodzaju zabezpieczenie. Oceniając na chłodną swoją sytuację, jesteśmy w stanie przewidzieć, że gwarant będzie niezbędny. Tak się może zdarzyć w dwóch przypadkach – jak mamy niską zdolność kredytową lub chcemy wziąć pożyczkę na wysoką kwotę. Pożyczkodawca w tej sytuacji potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia. 

Gwarant pożyczki to po prostu osoba poręczająca za pożyczkobiorcę. Potwierdza on, że starający się o wsparcie finansowe jest wiarygodny. Warto pamiętać, że gwarant, deklarując za pożyczkobiorcę, zapewnia to swoim majątkiem, więc w razie problemów to on przejmie jego obowiązki i dokona spłaty. To oznacza, że pożyczka udzielana jest ze wspólną odpowiedzialnością. Oczywiście, pierwszą osobą do spłaty jest pożyczkobiorca, ale jak nie zrobi tego terminowo, obowiązek ten spada na gwaranta. 

Pożyczka z gwarantem – jak ją dostać?

Najszybciej ją dostaniemy, składając wniosek w wybranej firmie pożyczkowej. Niezbędne są dodatkowe dokumenty i oczywiście wyznaczenie gwaranta. Możemy go wybrać samodzielnie, lecz uwaga – nie każda osoba może nim zostać. Musi spełnić kilka wymagań. Po pierwsze mieć wiek (ukończone 25 lat – ewentualnie spełniać inne minimum wieku, ale zawsze więcej niż 18 lat) i polskie obywatelstwo, po drugie – znać osobę, jakiej poręcza pożyczkę i wreszcie po trzecie – posiadać zdolność kredytową.

Każdy, kto wnioskuje o taką pożyczkę, powinien podać dane osobowe i finansowe gwaranta. Dodatkowym zabezpieczeniem jest tzw. umowa gwarancji – może być spisana przy świadkach (sygnatariuszach) bądź sporządzona u notariusza. Poza tym, w większości firmy pożyczkowe proszą też o kopię dokumentu potwierdzającego tożsamość poręczyciela (ewentualnie wpisanie jego danych z dowodu – jeszcze we wniosku). Czasem też zdarza się, że gwarant powinien przedstawić dokument potwierdzający jego dochody lub majątek. 

Jak widać, nawet osoby w trudnym położeniu finansowym mają szansę, aby wyjść z długów. Kluczowe jest jednak uzyskanie wsparcia gwaranta. Gdy już nam się to uda, możemy zacząć szukać odpowiedniej firmy pożyczkowej – najlepiej korzystając z porównywarki pożyczek coolfinance.pl.