Porady

Przydatne gadżety przy urządzaniu aneksu kuchennego dla gości

Przydatne gadżety przy urządzaniu aneksu kuchennego dla gości

Aranżacja wnętrz – aneksów kuchennych lub kuchni przeznaczonych dla gości w apartamentach, domkach czy pokojach do wynajęcia to zadanie często powierzane profesjonalistom. Jednak już ich wyposażenie w akcesoria kuchenne pozostaje najczęściej zadaniem właściciela czy osoby odpowiedzialnej za dostosowanie miejsca pod wynajem. Jakie gadżety będą przydatne w takiej, zwykle niewielkiej przestrzeni kuchennej? Co jest bazą, a co będzie miłym dodatkiem, który docenią goście?

Podstawowe wyposażenie aneksów kuchennych dla gości

Bez wątpienia w strefie przygotowanej do samodzielnego przyrządzania posiłków przez gości nie może zabraknąć podstawowego wyposażenia. To w dzisiejszych czasach nie tylko sprzęty takie jak zlew czy kuchenka oraz garnki lub patelnie, ale również kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny czy nawet zmywarka. Kuchenka elektryczna dwupalnikowa, albo też wersja indukcyjna to dobra propozycja do aneksu, z którego korzystać będzie od dwóch do pięciu-sześciu osób. Jest to z pewnością bezpieczniejsze rozwiązanie niż płyta gazowa, zwykle też prostsze w obsłudze. Warto zadbać o komfort użytkowania i estetykę wyposażenia dla gości, udostępniając im zestaw odpowiednich naczyń. Może być to serwis obiadowy nowoczesny, sztućce, a także szklanki, kubki czy nawet kieliszki. Ważne, aby wyposażenie kuchni korespondowało z regulaminem obiektu, a sposób korzystania z niego i ewentualnej odpowiedzialności był jasno określony.

Drobne akcesoria podnoszące jakość

Co jeszcze w strefie kuchni może okazać się przydatne dla gości, którzy zamierzają w obiekcie turystycznym przygotowywać sobie napoje i posiłki? Miłym gestem może być na przykład udostępnienie zestawu podstawowych przypraw czy cukru, o których wiele osób zapomina, udając się na wypoczynek. Także szereg akcesoriów kuchennych będzie sporym ułatwieniem – sitka, noże, deski do krojenia, obieraczki, fartuszek kuchenny, ściereczki, gąbki, podstawowe płyny do mycia i inne drobiazgi, z których korzystanie wydaje się oczywiste. Trzeba regularnie dbać o stan i jakość wyposażenia, a także jego uporządkowanie oraz czystość, aby wejście do kuchni czy aneksu było przyjemne. Warto udostępnić ręcznik papierowy, worki na śmieci czy nawet zapas baterii, które mogą okazać się bardzo przydatne w awaryjnych sytuacjach. Im bardziej przemyślane i odpowiadające na potrzeb użytkowników są akcesoria kuchenne, tym lepiej zostanie odebrana ta przestrzeń. Jeżeli jest to część wspólna dla kilku pokojów czy mieszkańców różnych części obiektu, konieczne musi być ustalenie regulaminu korzystania z wyposażenia.

Similar Posts