Porady

Remonty w Polsce – jakie miasta są najbardziej opłacalne?

Remonty w Polsce - jakie miasta są najbardziej opłacalne?

Koszty usług remontowych wahają się w zależności od konkretnego regionu Polski. Na ich wysokość wpływ ma wiele czynników – jak chociażby konkurencja, odległość od zakładów produkcyjnych czy ilość zleceń. W których polskich miastach zapłacimy najmniej i za jakie usługi remontowe?

Od czego zależy koszt remontu?

Najważniejszym czynnikiem, jaki ma wpływ na koszty remontu – są ceny materiałów. Te są z reguły wyższe w dużych miastach, ponieważ ludzie zarabiają tam więcej – koszty życia (i remontów) również są więc wyższe. Druga kwestia to ilość konkurencji. Tu z kolei im jest jej więcej, tym lepiej dla klientów. Przedsiębiorcy budowlani są bowiem zmuszeni do schodzenia z cen, żeby pozyskać klientów. Dzięki temu wyższy koszt materiałów nieco się równoważy.

Oto analiza trzech dużych, polskich miast, pod względem kosztów remontów podłóg – z uwzględnieniem takich usług jak skuwanie, wylewka, a także układanie glazury, paneli czy parkietu.

Remonty we Wrocławiu – optymalne koszty i zadowalająca jakość

Z jakiegoś powodu remonty we Wrocławiu należą do jednych z najtańszych w Polsce. Może mieć to tę samą przyczynę, która sprawiła, że Wrocław został wpisany na listę 100 najlepszych miast do życia w latach 2015, 2016, 2017 i 2019.

Za skuwanie płytek we Wrocławiu zapłacimy około 30,22 złotych od metra kwadratowego. Wylewka będzie kosztowała nas 30,02 zł/mkw, a układanie glazury, paneli i parkietu to koszt kolejno: 98,2; 28,37 i 64,1 złotych za metr kwadratowy. Wszystkie te usługi – oprócz skuwania płytek – są tańsze albo porównywalne z kosztami w pozostałych miastach, które analizujemy. Firmy oferujące remonty we Wrocławiu dostępne na https://building-companion.pl/remonty/wroclaw

Duże miasto to wyższy standard? Remonty w Krakowie

Kraków od lat plasuje się na liście największych miast w Polsce. Odgrywa ogromną rolę pod względem turystyki, kultury, a także edukacji. Jeśli zaś chodzi o remonty w Krakowie – jest niestety nieco mniej sprzyjający od Wrocławia. O ile bowiem za skuwanie płytek zapłacimy tutaj również 30,22 złote od metra, to pozostałe usługi będą już droższe:

  • Wylewka – 32,17 zł/mkw
  • Glazura – 100 zł/mkw
  • Panele – 32,73 zł/mkw
  • Parkiet – 66,77 zł/mkw

Szukasz firmy remontowej w Krakowie? Sprawdź tutaj -> https://building-companion.pl/remonty/krakow–malopolskie

Ile kosztują remonty w Łodzi? Złoty środek

W końcu – remonty w Łodzi plasują się gdzieś po środku listy opłacalności. Niektóre są porównywalne z tanim Wrocławiem, innym już jest nieco bliżej do Krakowa. Jeszcze inne będą znajdować się w przestrzeni pomiędzy tymi dwoma wartościami. Tak więc:

  • Skuwanie płytek – 29,1 zł/mkw
  • Wylewka – 30,83 zł/mkw
  • Glazura – 98,20 zł/mkw
  • Panele – 31,28 zł/mkw
  • Parkiet – 66,77 zł/mkw

Oferty firm remontowych w Łodzi dostępne na https://building-companion.pl/remonty/lodz–lodzkie

Similar Posts