Porady

Rodzaje i zastosowanie masy reperacyjnej

Rodzaje i zastosowanie masy reperacyjnej

Masy reperacyjne wykorzystywane są podczas drobnych remontów i odświeżania ścian. Z ich pomocą bez trudu usuwane są wszelkie punktowe nierówności powierzchni, ubytki i pozostałe otwory po gwoździach czy innych mocowaniach. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mas reperacyjnych, które przeznaczone są do różnych zastosowań. Do czego i jakie stosowane są dostępne masy reperacyjne?

Do czego stosowane są masy reperacyjne?

Masy reperacyjne, lub inaczej masy naprawcze, to produkty o szerokim spektrum zastosowania. W zależności od przeznaczenia mogą być to mniej lub bardziej uniwersalne produkty, które można stosować na różnych podłożach. Zazwyczaj masy reperacyjne bez problemu można stosować na ścianach, sufitach i płytach gipsowo kartonowych. Większość produktów przeznaczona jest również do podłoży gipsowych, cementowych, betonowych, styropianu. Niektóre masy naprawcze mają jeszcze większe zastosowanie i mogą być używane do drewna, papy, betonu oraz sztukaterii z gipsu lub polistyrenu.

Masy naprawcze, jak sugeruje sama nazwa, stosowane są do naprawiania nierówności ścian, sufitów i innych płaszczyzn. Świetnie sprawdzają się do uzupełniania niewielkich ubytków w ścianach, na przykład po kołkach lub gwoździach. Ich zastosowanie to też doskonały sposób na pozbycie się mikropęknięć, pęknięć i rys. Poza pracami naprawczymi warto użyć mas reperacyjnych również do wzmocnienia taśmy malarskiej lub w narożnikach, na przykład do łączenia ścian i sufitów.

Jakie są rodzaje mas reperacyjnych?

Masy reperacyjne występują w dwóch formach: gotowej do natychmiastowego użycia oraz w formie sproszkowanej, która wymaga wyrobienia produktu. Oprócz tego różnią się również składem. Niektóre masy reperacyjne wzbogacone są o włókno szklane, które pozytywnie wpływa na wytrzymałość masy i umożliwia zastosowanie do większych pęknięć bez konieczności stosowania taśm zbrojeniowych. Popularnym składnikiem jest też żywica polimerowa, dzięki której masa jest wytrzymała oraz zwiększa się jej przyczepność.

Dostępne są również masy naprawcze, które cechują się wyjątkowo szybkim tempem wysychania, co znacznie przyspiesza prace i umożliwia szybkie zakończenie remontów. Szeroki wybór mas reperacyjnych do stosowania wewnątrz i na zewnątrz znaleźć można w internetowym sklepie ogólnobudowlanym MSexpert.pl. Podczas wybierania masy warto zwrócić uwagę, czy produkt nadaje się od razu po wyschnięciu do malowania. Niektóre masy wymagają położenia dodatkowej warstwy gładzi.

Similar Posts