Dom i Ogród

Systemy alarmowe – jaki wybrać?

Systemy alarmowe - jaki wybrać?

Bezpieczeństwo to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka.

Systemy alarmowe – jaki wybrać?

Im więcej mamy do stracenia, tym bardziej gotowi jesteśmy to chronić. Antywłamaniowe drzwi i najdoskonalsze zamki mogą powstrzymać doświadczonego złodzieja jedynie kilka minut. A co z oknami? Jak spokojnie cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem mając świadomość, że podczas naszej nieobecności ktoś może splądrować nasz dom? Nawet w ciągu dnia, kiedy domownicy wykonują swoje codzienne zajęcia poza domem, mogą się zakraść złodzieje.

Kto korzysta z systemów alarmowych?

Już dawno systemy alarmowe przestały być domeną banków i instytucji. Na skalę masową systemy alarmowe stosowane są w obiektach biurowych, przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych. W Polsce coraz częściej osoby prywatne sięgają po alarmy Łódź czy Warszawa, Zakopane czy Hel, nie ma znaczenia wielkość miejscowości, ani region. Zakładaniu systemów alarmowych sprzyja lokalizacja domu w niebezpiecznej okolicy, w której częściej dochodzi do przestępstw albo na uboczu, gdzie nie można liczyć na czujne oko sąsiada. Alarmy zakłada się w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, domkach letniskowych, garażach. Są także systemy chroniące duże budynki wielorodzinne lub małe osiedla.

Wybór systemu alarmowego – co warto wiedzieć?

Przed podjęciem decyzji o wyborze systemu alarmowego należy określić jak bardzo zaawansowany ma to być system, jakie funkcje ma spełniać i w jaki sposób chcemy nim sterować. Nowoczesne systemy tzw. inteligentnego domu to znacznie więcej niż zwykły alarm. Odpowiednio rozmieszczone czujniki mogą informować o wejściu osób niepowołanych na teren posesji, próbie zbicia szyby lub wyważenia drzwi, ulatniającym się gazie lub dymie i natychmiast informować o tym właściciela i odpowiednie służby, nawet gdy jest on na wakacjach. W dodatku całym systemem można sterować przy pomocy aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Jeśli tylko zechcemy i nas na to stać system będzie regulował temperaturę w pomieszczeniach, sterował roletami w oknach albo światłem w domu i w ogrodzie. To wcale nie jest science-fiction. Oczywiście nie każdy potrzebuje aż tak wyszukanych rozwiązań i nie każdego na to stać.
Systemy alarmowe mogą być przewodowe i bezprzewodowe, bez żadnej istotnej różnicy w cenie. Instalując system alarmowy zapewniamy sobie niższą wysokość składki ubezpieczenia nieruchomości. Jedno jest pewne – nikogo nie stać na to, żeby nie chronić swojego domu lub mieszkania.
 

Similar Posts