Porady

Wentylator z timerem – niezbędne wyposażenie Twojej łazienki

Wentylator z timerem - niezbędne wyposażenie Twojej łazienki

Łazienka to pomieszczeni, w którym utrzymanie wilgoci na niskim poziomie jest stosunkowo trudne. Wszystko dlatego, że na co dzień korzysta z niej wielu domowników, natomiast wietrzenie łazienki nie jest zbyt częstą praktyką. Co więcej, niektórzy w ogóle nie mają takiej możliwości, jeśli nie posiadają w pomieszczeniu przynajmniej niewielkich rozmiarów okna. Rozwiązaniem jest wentylator łazienkowy z timerem, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience. Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości wentylator łazienkowy z timerem?

W walce z wilgocią i przykrymi zapachami

Utrzymująca się w łazience wilgoć jest powodem, przez który w pomieszczeniu powstają grzyby i pleśnie. Zwykle znajdują się one na ścianach, lecz podstępni lokatorzy mogą pojawić się również w miejscach trudno dostępnych, na przykład w rogach kabiny prysznicowej. To tam właśnie panuje największa wilgoć, której na własną rękę trudno się pozbyć. Niestety, samych grzybów czy pleśni również nie usuniemy w prosty sposób, a dodatkowo mają one tendencję do odnawiania się i powstawania w nowych miejscach. Z pomocą przychodzi wentylator łazienkowy z timerem, dzięki któremu utrzymanie niskiego poziomu wilgoci stanie się o wiele prostsze. Wentylator łazienkowy z timerem pozwala również skutecznie walczyć z przykrymi zapachami, których pozbycie się bywa nieraz bardzo trudne, szczególnie gdy w łazience nie mamy dostępu do okna.

Jak działa wentylator łazienkowy z timerem?

Zasada działania wentylatora łazienkowego z timerem jest bardzo prosta – włącza się on wtedy, gdy wyczuje ruch w pomieszczeniu. W przypadku tradycyjnych wentylatorów, wyłączenie następuje, gdy detektor zarejestruje ostatni ruch. Niemniej jednak wentylatory łazienkowe z timerem działają nieco inaczej, bowiem pracują one jeszcze przez jakiś czas od momentu wykrycia ruchu. W każdym urządzeniu można ustawić czas, przez jaki wentylator ma pracować po wykryciu ostatniego ruchu, czyli zwykle po wyjściu z łazienki. Zazwyczaj wentylator pracuje jeszcze od 30 sekund do nawet 2. minut!

Inwestycja w jakość

Wentylator łazienkowy z timerem pozwala przede wszystkim pozbyć się nadmiaru wilgoci, a także nieprzyjemnych zapachów, które często powstają w łazience. Warto zainwestować w dobrej jakości model, który może posłużyć nam przez wiele lat. Co więcej, nie należy rezygnować z zakupu wentylatora do łazienki – ich cena nie jest bowiem zbyt wysoka, natomiast mogą one zapewnić nam ogromny komfort korzystania z tego pomieszczenia. Wybór wentylatorów jest obecnie bardzo duży – od modeli białych, aż po czarne, dzięki czemu będą one pasować do każdej łazienki.

Similar Posts