Porady

Wydajne podesty robocze na każdą okazję

Wydajne podesty robocze na każdą okazję

Szerokie spektrum zastosowań, imponujące parametry technicznie i ogromne możliwości. Wszystkie te cechy sprawiają, że podesty robocze stanowią nieocenione wsparcie podczas wszelkich prac budowlanych, magazynowych, montażowych czy inwentaryzacyjnych.

Rozwój technologiczny na przestrzeni ostatniego stulecia

Przemieszczając się w czasie, jakieś niecałe 100 lat wstecz, spoglądając na pierwszy lepszy plac budowy, zauważylibyśmy wszędobylskie aluminiowe rusztowania. W tamtym okresie sprzęt ten był uznawany za nowatorski i bardzo bezpieczny. Z perspektywy wielu lat wiemy, że ówczesne pojęcie bezpieczeństwa znacząco różniło się od obecnych norm. Prawdziwy przełom nastąpił w latach 60-tych XX wieku, kiedy to Charles Larson opatentował maszynę, którą znamy obecnie jako podnośnik nożycowy. Masowa sprzedaż tych nowatorskich urządzeń nastąpiła niecałą dekadę później.

Wielkim entuzjastą podestów nożycowych był amerykański inżynier, założyciel firmy UpRight Scaffolds, Wallace Johnson, który w latach 70-tych rozszerzył ofertę swego przedsiębiorstwa o rewolucyjny sprzęt. Po dziś dzień podesty nożycowe stanowią bardzo ważny element parku maszynowego – ze względu na wyjątkową konstrukcję (praca w pozycji pionowej) posiadają stosunkowo niewielkie rozmiary, co stanowi wielką zaletę podczas manewrów na ograniczonej przestrzeni.

W poszukiwaniu najlepszych maszyn na wynajem

Zwyżki nożycowe, inne rodzaje podestów roboczych (m.in.  podnośniki teleskopowe, podnośniki na przyczepach), a także ładowarki teleskopowe oraz wózki widłowe dostępne są m.in. u renomowanego dostawcy sprzętu na wynajem, firmy RIWAL – https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/flota.

Decydując się na maszynę wchodząca w skład bogatej floty, możemy być pewni: najwyższej jakości, wysokiej wydajności pracy oraz wyśrubowanych do granic możliwości norm bezpieczeństwa. Dodatkowo każdy wynajmujący otrzymuje pełne wsparcie serwisowe 24 godziny na dobę. Oferta idealna? Na pewno jedna z najlepszych na rynku. Szczerze polecamy!

Similar Posts