Dom i Ogród

Zachwycająca podłoga – co będzie modne w 2020 roku?

Zachwycająca podłoga – co będzie modne w 2020 roku?

Podłoga to obok ścian jeden z tych elementów, które najbardziej wpływają na klimat wnętrza. Wybierając materiał oraz wzór do salonu, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka kwestii, dzięki którym będzie nam służyć przez długie lata. Zobacz, co będzie królować na salonach w 2020 roku – zapraszamy.

Nowoczesna podłoga – na co zwrócić uwagę?

Chociaż panele podłogowe https://www.bricomarche.pl/podloga-i-plytki/plytki-i-gresy/plytki-podlogowe uważane są za dość uniwersalny produkt, to właśnie one cieszą się niesłabnącą popularnością. Wpływa na to nie tylko ich ponadczasowy wygląd, ale także stosunek ceny względem jakości. Wśród licznych zalet paneli na uwagę zasługuje prostota montażu – układać podłogę może każdy, nawet bez specjalistycznych umiejętności. Najlepiej sprawdzają się modele z systemem montażu na tzw., gdy klik ż nie wymagają klejenia, ani przybijania jak w przypadku drewnianych desek.

Wybierając panele do pokoju dziennego, konieczne jest zwrócenie uwagi na klasę ścieralności, która wskazuje na trwałość wybranej podłogi. Dobrze jest sięgnąć po propozycje laminowane, których oznaczenie nie jest niższe niż AC2. Świadczyć to będzie bowiem o tym, że nie ulegną zarysowaniu, czy zniszczeniu podczas codziennego użytkowania. Istotnym czynnikiem jest także antystatyczność, która wskazuje na wysoką jakość, podwyższoną trwałość oraz nieelektryzowanie się podłoża w trakcie chodzenia.

Najmodniejsze wzory paneli podłogowych do salonu

Podłoga ma ogromne znaczenie w kreowaniu stylu wnętrza, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że wybór związany jest wieloma dylematami. Wśród najmodniejszych propozycji dominują wzory przypominające naturalne drewno, o wybarwieniu jak najbardziej zbliżonym do realnego koloru. W klasycznych wnętrzach sprawdzą się zatem wszelkie odcienie dostojnego dębu i efektownego buku, o wyraźnie uwydatnionych słojach. Zabieg ten sprawia, że odróżnienie paneli od drewnianej posadzki jest na pierwszy rzut oka praktycznie niemożliwe.

Nowoczesne aranżacje to miejsce dla wzorów w kolorystyce ciemnego mahoniu, w których surowy klimat przełamuje się eleganckimi, nieco eklektycznymi rozwiązaniami. Nic lepiej nie dodaje szyku i elegancji niż ciemne, klasyczne barwy, których połączenie z surowym betonem, czy nowoczesnymi szklanymi elementami pozwala wykreować wyjątkowe, nowatorskie wnętrze.

Tym, którzy niezbyt dobrze czują się wśród ciemnych przedmiotów, zapewne przypadną do gustu panele jasnoszare, które są najmodniejszą propozycją dedykowaną wnętrzom inspirowanym stylem francuskim, czy angielskim. To doskonały zabieg do nadania przestrzeni lekkości i romantycznego ducha, dlatego znajdzie zastosowanie szczególnie na niewielkich metrażach.

Similar Posts