Porady

Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku – ceny z montażem

Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku – ceny z montażem

Wybór drzwi wejściowych do mieszkania jest jednym z ważniejszych zadań właścicieli. Przed nimi szereg decyzji do podjęcia, bezpośrednio przekładających się na wygodę, ale i bezpieczeństwo. Pamiętajmy, żeby niczego nie pozostawiać przypadkowi i z pełnym zaangażowaniem podejść do kupna drzwi. Dlatego też warto odpowiednio wcześniej przygotować się do działania…

  1. Drzwi zewnętrzne do mieszkania – podstawowe informacje.
  2. Drzwi antywłamaniowe i inne rodzaje – które wybrać?
  3. Idealne drzwi do mieszkania – koszt kupna i montażu.

Wielu inwestorów dokonuje zakupu drzwi wejściowych do bloku, biorąc pod uwagę jedynie ich cenę (i ewentualnie fakt, czy pasują stylem do klatki schodowej). Jak jednak pokazuje praktyka, wysokiej jakości producent drzwi oferuje swoim klientom szereg modeli daleko różniących się między sobą przeznaczeniem, wyglądem i parametrami technicznymi. Nie zapominajmy, że jest to inwestycja na wiele lat, powinna więc spełniać wszystkie nasze oczekiwania i wymagania.

Drzwi zewnętrzne do mieszkania – podstawowe informacje

Drzwi wejściowe do mieszkania są bez wątpienia jedną z istotniejszych ozdób. Definiują zastosowany styl, jednocześnie odgrywając arcyważną praktyczną rolę. To właśnie one odcinają nas od świata zewnętrznego, zamieniając mieszkanie w prywatną świątynię i oazę, w której poszukujemy spokoju i odpoczynku po codziennych trudach.

Drzwi do mieszkania różnią się od odpowiedników montowanych w domach jednorodzinnych, o czym nie powinniśmy zapominać. Funkcjonują w innych warunkach i temperaturach, nie mając bezpośredniej styczności z wiatrem, deszczem, śniegiem czy promieniami słonecznymi. Dlatego też charakteryzują się nieco odmiennymi parametrami. Co więcej, na obecnym rynku znajdziemy ich kilka rodzajów.

Drzwi antywłamaniowe i inne rodzaje – które wybrać?

Drzwi wejściowe do mieszkania w bloku – ceny z montażem uzależnione są przede wszystkim od typu konstrukcji, którą wybierzemy. Do najpopularniejszych i zarazem najbardziej praktycznych należą:

  • drzwi antywłamaniowe – posiadają podwyższony standard bezpieczeństwa, jeszcze lepiej chroniąc domowników niż klasyczne modele;
  • drzwi z wyciszeniem – doskonałe dla osób, które szczególnie cenią sobie spokój i ciszę. Wykonane z wykorzystaniem specjalistycznych materiałów, skutecznie odcinają mieszkanie od odgłosów dochodzących z klatki schodowej;
  • drzwi przeciwpożarowe – tego typu modele są coraz powszechniej wybierane przez właścicieli mieszkań, zwłaszcza tych usytuowanych na wyższych piętrach. Opóźniają rozprzestrzenianie się ognia i dymu, dając czas na bezpieczną ucieczkę.

Idealne drzwi do mieszkania – koszt kupna i montażu

Wybierając drzwi wejściowe do mieszkania w bloku ceny z montażem różnić się będą w zależności od modelu, na który się zdecydujemy. Co jednak istotne, renomowani producenci do każdego zlecenia podchodzą w sposób indywidualny: wycenę dokonują na podstawie zastosowanych do produkcji materiałów. A to właśnie klient, za pomocą nowoczesnych konfiguratorów, komponuje drzwi wejściowe do swojego mieszkania.

Z kolei cena montażu tak naprawdę uzależniona jest od zakresu prac do wykonania (w tym rodzaju drzwi, które mają zostać założone). Oczywiście dużą rolę odgrywa tutaj specjalista podejmujący się tego zadania. Możemy jednak przyjąć z dużą dozą prawdopodobieństwa, że koszt montażu (razem z ościeżnicą) wyniesie nas od około 600 do 800 złotych.

Warto dopytać producenta drzwi o polecanych specjalistów – niejednokrotnie współpracują oni z konkretnymi markami.

Similar Posts