Porady

Ceownik aluminium – co to jest i gdzie go znaleźć?

Ceownik aluminium – co to jest i gdzie go znaleźć?

Kształtowniki to popularny element konstrukcyjny, który wykorzystywany jest m.in. do budowy obiektów ogrodowych, w produkcji i zabezpieczeniu elementów budynków lub do konstruowania maszyn przemysłowych i pojazdów. Wszystko zależy oczywiście od surowców, z których zostały one wyprodukowane i ich parametrów (tj. rozmiar i grubość ścianek). W tym materiale skupimy się jednak na konkretnym rozwiązaniu, jakim jest ceownik aluminium, który ze względu na swoje właściwości cieszy się szczególnym uznaniem konsumentów.

Ceownik aluminium – właściwości

Ceownik aluminium swoje właściwości zasługuje głównie materiałowi, z którego jest wykonany. Aluminium to metal lekki o wysokiej elastyczności. Do jego cech charakterystycznych należy również brak reakcji na kontakt z wodą i wilgocią – co z kolei eliminuje problem korodowania. Zabezpieczając dodatkowo ceownik aluminium przy pomocy specjalnych lakierów, można otrzymać niezwykle wytrzymały kształtownik, który poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach otoczenia. Warto jedynie dobrać go do oczekiwań zgodnie z potrzebami projektu – pozostawiając również na wszelki wypadek zapas potencjału, który sprawi, że konstrukcja będzie również bardziej wytrzymała na obciążenia.

Ceownik to jeden z najprostszych i najpopularniejszych kształtowników. Swoją nazwę zawdzięcza kształtowi, który w przekroju przypomina literę C.

Zastosowanie ceowników z aluminium

Ceownik aluminium wykorzystywany jest niemal w każdej branży przemysłowej – od produkcji maszyn, przez budownictwo, aż do lotnictwa. Biorąc pod uwagę swoją niewielką wagę, plastyczność i przede wszystkim odporność na warunki otoczenia, świetnie sprawdza się w roli maskownicy dla pozostałych układów lub podzespołów – np. dla przewodów, które zostały poprowadzone po ścianach lub podłodze. Z ceowników aluminiowych często produkowane są konstrukcje ogrodzeniowe lub niewielka architektura ogrodowa. Z ich pomocą można również wykonać m.in. okna, zabudowy tarasów, balustrady balkonowe itp.

Gdzie szukać wysokogatunkowych ceowników z aluminium?

Pamiętaj, by zawsze stawiać na rozwiązania, które wyprodukowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Znajdziesz je m.in. w hurtowni Ulamex.com.pl, gdzie do dyspozycji masz wiele interesujących rozwiązań i kształtowników o różnej klasie. W razie wątpliwości, pytań lub problemów istnieje też możliwość bezpośredniego kontaktu z zespołem specjalistów, który pomoże niezależnie od etapu realizacji zamówienia. Skorzystaj zatem z doświadczenia, wiedzy i umiejętności ekspertów, dla których ceownik aluminium nie ma żadnych tajemnic.

Similar Posts