Porady

Jaką skrzynkę na listy wybrać?

Jaką skrzynkę na listy wybrać?

Skrzynka na listy to obowiązek, ale może też estetycznie komponować się z ogrodzeniem lub elewacją budynku. Jaką skrzynkę na listy wybrać, aby połączyć jej funkcjonalność z designem?

Umiejscowienie skrzynki na listy

To, gdzie zamontujemy skrzynkę na listy, zależy od rodzaju ogrodzenia lub tego, czy w ogóle je posiadamy. Musimy pamiętać, że skrzynka na listy ma określone przez przepisy wymiary i jej posiadanie jest obowiązkowe. Skrzynkę na listy możemy zamieścić na ogrodzeniu lub furtce całkowicie metalowych. Możemy także zamontować ją na kamiennym murku przy ogrodzeniu lub na elewacji budynku. Skrzynka na listy musi być widoczna.

Skrzynka na listy powinna być odporna na zmienne warunki atmosferyczne. Najlepiej aby była starannie wykonana z materiału najwyższej jakości (ze stali ocynkowanej, nierdzewne lub aluminiowe) lub takie przeznaczone do pomalowania farbą zabezpieczającą przed korozją.

Pamiętajmy także, że skrzynka na listy powinna posiadać odpowiednie zabezpieczenie wrzutu korespondencji oraz daszek zabezpieczający ją przed deszczem. Zwróćmy uwagę na to, czy skrzynka na listy posiada tabliczkę informacyjną, gdzie możemy uzupełnić nasze dane adresowe i numer domu- to także jest obowiązkowe.

Skrzynki na listy w sklepie internetowym bonmario.com

Jakie są rodzaje skrzynek na listy?

Przyjrzyjmy się rodzajom skrzynek na listy, które różnią się między sobą miejscem zamontowania, pojemnością, czy też wyglądem:

  • Skrzynka na listy przelotowa: (https://bonmario.com/dom-i-ogrod/skrzynki-na-listy/przelotowe.html) to bezpieczny i najchętniej wybierany model skrzynki, gotowy do wmontowania w murku przy ogrodzeniu lub w elewację budynku. Jeden otwór skrzynki znajduje się po zewnętrznej stronie, drugi po wewnętrznej stronie zabudowy.
  • Skrzynka na listy z domofonem: rozwiązanie zarówno do murowanego ogrodzenia, jak i metalowego. Domofon pozwala skontaktować się z domownikami i daje znać, kiedy listonosz wrzucił przesyłkę.
  • Skrzynka na listy typu amerykańskiego: bardzo pojemna i łatwa w obsłudze, ma tylko jedne drzwi. Wygląda atrakcyjnie, ale przez jeden otwór poczta jest mniej chroniona.
  • Skrzynki lokatorskie: montuje się je na ścianach wewnętrznych budynków wielorodzinnych. Składają się z wielu modułów przypisanych pod konkretny lokal mieszkalny i posiadają oddzielne drzwiczki.

W sklepie internetowym Bonmario.com znajdują się skrzynki na listy każdego rodzaju, w różnych wersjach kolorystycznych, tak, aby każdy znalazł model idealny dla swoich potrzeb!

Similar Posts