Porady

Pompy wirowe wysokiej klasy. Znajdź sprzęt dostosowany do Twoich oczekiwań

Pompy wirowe wysokiej klasy. Znajdź sprzęt dostosowany do Twoich oczekiwań

Pompy wirowe mają bardzo szerokie zastosowanie, zarówno jeśli chodzi o przemysł, jak i prywatne użycie w gospodarstwach domowych oraz rolnych. Służą do transportu cieczy czystych, ścieków oraz wody zawierającej nieco gazu. 

W zależności od rodzaju wybranej pompy wirowej, różnić się one mogą między sobą budową, przeznaczeniem oraz ceną. Jeśli nie chcesz rozczarowania, wybierz urządzenie wysokiej klasy, które zapewni Ci bezawaryjność, a także niskie koszty eksploatacji.

Jak działają pompy wirowe?

Pompy wirowe charakteryzuje prosta budowa oraz zwarta konstrukcja. Sprawia to, że są maszynami wirnikowymi o nieposzlakowanej opinii – wyjątkowo trwałymi i wytrzymałymi. Ich zaletą jest również fakt, że nie zajmują wiele miejsca.

Dzięki ich prostej budowie nie musisz inwestować w żadne dodatkowe przekładnie. Połączenie między silnikiem napędowym a narzędziem roboczym jest bezpośrednie.

Pompy działają na zasadzie zwiększania krętu cieczy, co umożliwia wirnik łopatkowy, obracający się cały czas ze stałą prędkością. Ciecz, która przepływa przez wirnik, ulega działaniu siły odśrodkowej, siły wyporu łopatek lub też obu w jednym momencie. 

Silnik swoją energię przekazuje płynącej cieczy poprzez wirnik, co z kolei prowadzi do wzrostu energii kinetycznej oraz ciśnienia. Gdy zawartość już opuści wirnik, energia kinetyczna nadal przekształcana jest w energię ciśnienia, a jej przyrost zależy głównie od prędkości obrotowej samego wirnika oraz jego konstrukcji.

Pompy hydroforowe

Bogatą ofertę pomp hydroforowych znaleźć można na stronie https://www.dostudni.pl/popmy-wirowe,c94.html, gdzie dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. W zależności od Twoich preferencji możesz wybrać urządzenia wirowe o różnej wydajności czy wysokości podnoszenia. 

Nie bez znaczenia jest również moc silnika oraz wirnik łopatkowy, wykonywany m.in. ze stali nierdzewnej. Sklep internetowy Do Studni oferuje nie tylko szeroki wybór asortymentu, ale też rekomenduje najlepsze rozwiązania w tym zakresie. Na stronie zapoznać się możesz z profesjonalnymi opisami działania urządzeń, a także skorzystać z porównywarki ułatwiającej podjęcie ostatecznej decyzji.

Ten sklep internetowy jest jednym z czołowych sprzedawców pomp głębinowych, hydroforowych oraz do szamba. Znaleźć tam można także zbiorniki wodne oraz hydrofory. Oprócz możliwości zakupu skontaktować się jeszcze możesz z ekspertami, którzy pomogą Ci przy profesjonalnym doborze urządzeń w taki sposób, by wszystko działało, a jednocześnie nie kosztowało majątku. 

Typ pompowanej cieczy

Pompa wirowa używana jest do pompowania wody oraz ścieków. Da się nimi transportować zarówno ciecze zawierające zawiesiny, jak i te posiadające delikatne gazy. Możliwy jest też przesył płynów lepkich, jak więc widać, urządzenia te świetnie sprawdzają się w każdych warunkach.

Podział pomp wirowych

Pompy wirowe są dzielone na dwa główne rodzaje: krążeniowe oraz wirowe krętne. W tych grupach wyróżniane są kolejne podkategorie, które prezentują się następująco:

Pompy wirowe krętne:

 • pompy odśrodkowe,
 • pompy diagonalne,
 • pompy helikoidalne,
 • pompy śmigłowe.

Pompy krążeniowe:

 • pompy kanałowe,
 • pompy z pierścieniem wodnym,
 • pompy feralne.

Ostatnim stopniem podziału pomp wirowych jest kwestia ich montażu. Z tego względu wyróżniamy:

 • pompy pionowe,
 • pompy poziome,
 • pompy zanurzalne,
 • pompy zatapialne. 

Wysokiej jakości pompy IBO

Do najczęściej stosowanych pomp należą produkty polskiego producenta IBO. Cechuje je wysoka wydajność, atrakcyjna cena oraz oczywiście możliwość kupienia ich przez internet, bez wychodzenia z domu. 

Bogata oferta firmy IBO dostępna jest na stronie https://www.dostudni.pl/sklep,1,ibo-pompy-nowe.html. Jak na pewno zauważyłeś, sklep w sklepie Do Studni znaleźć możesz nie tylko wysokiej jakości pompy, ale także szereg innych urządzeń, m.in. falowniki, elektroniczne wyłączniki ciśnieniowe czy głowice studzienne. 

Początki firmy IBO sięgają 1999 roku, eksperci tam zatrudnieni bazują więc na wieloletnim doświadczeniu i wiedzą, jak tworzyć produkty najwyższej jakości. Pompy tego producenta są również wizualnie i od strony technicznej bardzo podobne do konkurencji, często stanowiąc o wiele tańszą alternatywę. 

Warto tu zauważyć m.in. podobieństwo bompy IBO AJ do JY 1000 Omnigena czy IBO MH 1300 do Omnigea o tej samej nazwie. Pokazuje to wysoką funkcjonalność tych urządzeń i stopień ich profesjonalizacji. Imponująca jest również paleta ich zastosowań dla całego terenu gospodarstwa domowego i ogrodu. Wyróżnić tu można np.:

 • hydrofory,
 • pompy głębinowe,
 • pompy do oleju,
 • pompy do ścieków i odwodnień,
 • pompy toaletowe.

Nie oznacza to jednak, że IBO nie posiada też urządzeń, które wyróżniają firmę na tle konkurencji. Warto wspomnieć tu choćby o wąskich pompach antypiaskowych, wyposażonych w 20-metrowy przewód elektryczny czy pompach szlamowych KBFU, szczycących się specjalną konstrukcją i najwyższą odpornością na piach.

Jeśli już zdecydowałeś, jakiej pompy dokładnie potrzebujesz, wejdź na Dostudni.pl i zamów sprzęt dostosowany do Twoich oczekiwań. Gdy nadal nie jesteś pewny, jakie urządzenie będzie najlepsze, skonsultuj się z fachowcami – pracownicy Do Studni na pewno znajdą rozwiązanie, które będzie dla Ciebie dobre.

Similar Posts