Porady

Wielkanocne aranżacje: jak kwiaty tworzą świąteczny nastrój?

Wielkanocne aranżacje: jak kwiaty tworzą świąteczny nastrój?

Wiosenne kwiaty wyglądają ładnie same w sobie, ale wystarczy kilka chwil i odrobina fantazji, żeby zbudować jeszcze piękniejsze dekoracje na Wielkanoc. Oto kilka ciekawych pomysłów, które mogą stać się inspiracją.

Wielkanocne dekoracje bez wazonu: jak wykorzystać doniczki?

Kwiaty wielkanocne eksponuje się bardzo często po prostu w wazonach. Dobrej klasy sztuczne kwiaty wyglądają łudząco podobnie do prawdziwych i trzeba naprawdę blisko do nich podejść, żeby zauważyć różnicę. Szeroki wybór takich kwiatów znaleźć można np. na stronie https://goliathome.pl/wielkanoc/dekoracje-wielkanocne/kwiaty. Dla niektórych może być to jednak zbyt klasyczny wybór. Niewiele trzeba, żeby to zmienić, bo wystarczy wazon zastąpić doniczką. Oczywiście przy okazji można też wymienić kwiaty na takie, które w podobnej kompozycji będą się lepiej prezentowały. Jako podpowiedź może posłużyć gotowa doniczka wielkanocna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skomponować taką samemu.

Wiosenny las w słoiku: kreatywne pomysły na dekoracje wielkanocne

Prawdziwy las w słoiku nie tylko kosztuje krocie, ale też wymaga sporo uwagi, jeśli ma zawsze wyglądać pięknie. A wykorzystując sztuczne gałązki wielkanocne, można przygotować podobną kompozycję, która znakomicie sobie poradzi w każdym warunkach. Przy okazji, jeśli stawia się na sztuczne kwiaty i gałązki, można zbudować dekoracje trochę bardziej abstrakcyjne, które nie byłyby możliwe, gdyby bazować tylko na żywych roślinach. A to z kolei daje możliwość wykorzystania nietypowych naczyń i dodatkowych elementów dekoracyjnych.

Wiosenna girlanda: sztuczne kwiaty w roli głównej w dekoracjach wielkanocnych

Sztuczne kwiaty (jeśli pozbawić je większości łodyżki) można wpleść na przykład w firankę. Można też wykorzystać do stworzenia bardzo efektownej girlandy. Często łączy się je wówczas z innymi materiałami – od naturalnych lin, aż po sznury z piór i inne tego typu ozdoby. Można oczywiście przygotować też krótszą girlandę, która nie będzie zdobiła okna, ale na przykład lustro w przedpokoju. Zresztą niekoniecznie musi to być girlanda – można spleść kilka wielkanocnych kwiatów w niewielki stroik, który na samoprzylepnych rzepach montażowych będzie można przytwierdzić na drzwiach, ścianie albo w dowolnym innym miejscu.

Stroiki na świecę: prosty sposób na urokliwe dekoracje wielkanocne

Choć można kupić gotowy stroik na świecę, to zawsze ma się więcej możliwości, jeśli zrobi się go samemu – tym bardziej że można wtedy wykorzystać dowolne, nawet najbardziej nietypowe świeczki. Często nie chodzi o wykonanie całego stroika od podstaw – wielkanocnymi kwiatami można elegancko przybrać prosty metalowy świecznik o niezbyt atrakcyjnym wyglądzie. Zmieni go to nie do poznania i pozwoli znów wyeksponować jako główny element dekoracyjny, tym razem w wiosennym, pogodnym wydaniu. Możliwości są niemal nieprzebrane – kwiaty realistyczne, w nietypowych kolorach albo zupełnie fantazyjne – wszystkie one, wraz ze sztucznymi gałązkami, pozwalają na budowanie fantastycznych dekoracji, które będą się idealnie wpisywały w klimat wnętrza.

Similar Posts