Porady

Dekoracje na parapet – 5 prostych sposobów na stylową aranżację

Dekoracje na parapet - 5 prostych sposobów na stylową aranżację

Dekoracje na parapet — 5 prostych sposobów na stylową aranżację

Parapet wewnętrzny to miejsce, które warto zaaranżować. Pomysłowo ozdobiony może być wspaniałym akcentem całego wnętrza. Szukasz pomysłu na dekorację parapetu? Poniżej znajdziesz aż 5 ciekawych pomysłów, które możesz wypróbować u siebie. Sprawdź, który z nich będzie najlepszy. 

Aranżując wnętrza, skupiamy się przeważnie na meblach, tekstyliach, czy doborze płytek i farb ściennych. Jednak często to wcale nie te rzeczy, a znacznie drobniejsze detale decydują o tym, jak będą się one prezentować. Dlatego też, jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie było piękne i stylowe, zwróć uwagę na takie szczegóły. Jednym z miejsc, o którym często zapomina się podczas tworzenia wystroju, jest parapet. Ma on olbrzymi potencjał, ponieważ na jego powierzchni można stworzyć naprawdę wyjątkowe kompozycje, które staną się częścią wystroju całego wnętrza. Zobacz, co możesz ustawić na parapecie. Oto 5 sprawdzonych propozycji. 

Rośliny doniczkowe — naturalna dekoracja parapetu 

Nie wiesz, jak udekorować parapet. Rośliny wszystko załatwią! To właściwie jeden z najczęściej stosowanych i przy okazji też najlepszych sposobów na to, by stworzyć ciekawą aranżację. Obecnie rośliny doniczkowe znów są prawdziwym hitem, jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Doskonale komponują się właściwie z każdym stylem. Genialnie sprawdzą się jako ozdoba parapetu, a przy okazji sprawią też, że okna będą prezentować się pięknie od zewnątrz. Możesz ustawić piękne rośliny w doniczkach bezpośrednio na parapecie, a także urozmaicić całą kompozycję zawieszając kilka kwiatów w makramie. Pamiętaj jednak, aby szczególnie latem stawiać na parapecie jedynie te rośliny, które lubią być wystawione na działanie słońca. 

Świeczki i lampki — sposób na przytulną atmosferę

Świetnym sposobem na to, by ozdobić parapet, jest też światło. A dokładniej mówiąc, świece lub delikatne lampki dające przyjemne, ciepłe światło. Takie rozświetlenie przestrzeni przy oknie sprawi, że całe wnętrze będzie prezentować się znacznie bardziej przytulnie. To doskonały wybór szczególnie na jesienne i zimowe miesiące, kiedy to dni są znacznie krótsze. Pamiętaj tylko, że świece nie mogą stać w pobliżu zasłon oraz innych łatwopalnych materiałów. 

 

Fotografie rodzinne i nie tylko

W aranżacji wnętrz bardzo ważne są także osobiste dodatki. Detale, które będą prawdziwie ”Twoje”. Zdjęcia pamiątkowe w pięknych ramkach zawsze będą świetną ozdobą. A parapet to doskonałe miejsce na to, by je tam ustawić. Powybieraj fotografie z albumów oraz wywołaj ulubione zdjęcia ze smartfona i poustawiaj je w wymyślonej przez Ciebie kolejności. Jeśli nie chcesz eksponować ich w miejscu, gdzie często przebywają goście, niech zdobią parapet w sypialni — tam będą cieszyć się prywatnością. 

Figurki, rzeźby i inne drobiazgi 

Parapet to także idealne miejsce na wszelkie figurki i inne modne dodatki. Właściwie wszystko to, co Ci się podoba. Mogą być to rzeźby, pamiątki z podróży, kule śnieżne, czy też ceramika. To idealne dekoracje na parapet. Jeśli więc lubisz tak zwane bibeloty, to stwórz z nich piękną aranżację, która ozdobi Twój parapet. 

 

Parapet jako półka na książki? Czemu nie?!

Aranżacja parapetu nie musi być tylko zwykłą ozdobą. Warto wykorzystać tę dodatkową przestrzeń w sposób praktyczny i funkcjonalny. Możesz potraktować parapet na przykład jako dodatkową półkę na książki. Będzie to wyglądać naprawdę ciekawie, a co najważniejsze, będziesz mieć swoje ulubione tytuły pod ręką. Warto dodać do takiej kompozycji małe lampki. Światło padające na książki stworzy wspaniały efekt. 

Similar Posts