Porady

Do czego służą pompy dwustopniowe? Ich wydajność to kluczowa sprawa

Do czego służą pompy dwustopniowe? Ich wydajność to kluczowa sprawa

Pompy dwustopniowe służą do podnoszenia ciśnienia wody oraz szybkiego przetłaczania dużych jej ilości między dwoma miejscami, zwykle położonymi dość daleko od siebie. Urządzenia te cechuje najwyższa jakość oraz moc silnika, dostosowana do oczekiwań użytkownika. Niektóre modele mogą nawet przetłaczać wodę wraz z drobinami ziemi lub piasku, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Wydajność pomp może pozwolić na przetłoczenie nawet kilkudziesięciu litrów wody na minutę, a za wszystko odpowiadają odpowiednio przystosowane do pracy wirniki. Jeśli interesują Cię pompy dwustopniowe i ich przyszły zakup, zorientuj się dokładnie, jaki produkt jest Ci potrzebny i wybierz go z oferty doświadczonych producentów. 

Do czego służą pompy dwustopniowe?

Gdy zachodzi konieczność przetłoczenia dużych ilości wody w stosunkowo krótkim czasie, do gry wchodzą pompy dwustopniowe. Są to urządzenia hydrauliczne, które potrafią zapewnić bardzo wysokie ciśnienie wody, którą transportują. Są to maszyny niezwykle trwałe i wykonane z niezawodnych materiałów, dzięki czemu cieszyć się będziesz mógł z ich niezawodnej pracy przez długie lata. 

Na rynku dostępne są różne modele pomp dwustopniowych. Często wyposażone są w jeden wydajny silnik, który umieszczony jest na wspólnym wale wraz z wirnikami. W szczególnych przypadkach zdarzają się również maszyny dysponujące dwoma silnikami. Kadłuby tego urządzenia charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością na wysokie ciśnienie, co gwarantują ich grube i odporne na uszkodzenia ścianki. 

Wydajność pomp dwustopniowych jest kluczowa

Wybierając pompy dwustopniowe, kieruj się przede wszystkim ich wydajnością. Wybierz produkt, który będzie w stanie przepompować taką ilość wody, jaka jest Ci potrzebna. Na rynku dostępne są m.in. produkty, których maksymalna wydajność wynosi aż 50 lub 75 litrów na minutę.

To potężne i najczęściej wybierane urządzenia, które są w stanie przenieść wodę na odległość nawet do 6-64 metrów. Zależnie od modelu, przy poprawnym użytkowaniu, mogą przetłaczać też wodę, w której obecne są drobiny ziemi lub piasku i nie grozi to ich uszkodzeniem. 

Gdzie stosuje się pompy dwustopniowe?

Pompy dwustopniowe mają bardzo różnorodne zastosowania. Kupić można zarówno modele przeznaczone do tłoczenia zimnej wody, jak i innych cieszy, różniących się np. gęstością. 

Pierwszego typu z powodzeniem używać można np. w budynkach gospodarczych lub domach, gdzie pompa służyła będzie do tłoczenia wody do hydrofonu. Dwustopniowe maszyny nadają się również do nawadniania upraw o znacznej powierzchni – zarówno przy pomocy zraszaczy, jak i deszczowni czy systemów nawadniania kropelkowego. 

Pompy dwustopniowe często służą również do wtłaczania wody na znaczne wysokości. Ich działanie umożliwia np. tłoczenie wody do wysokich obiektów oraz z głębokich studni do budynków położonych wyżej. Dobrze sprawdzają się ponadto w systemach czyszczenia oraz mycia, zamkniętych układach technologicznych, systemach przeciwpożarowych czy na myjniach samochodowych. Nie są jednak jedynym rodzajem pomp dostępnym na rynku.

Czy warto kupić pompę ręczną do podnoszenia ciśnienia wody?

Czy warto kupić pompę ręczną? Produkty te od lat niezmiennie cieszą się w Polsce popularnością. Na rynku znaleźć można wiele ich nowoczesnych wersji, których umożliwiają przepompowanie nawet 65 litrów wody na minutę. Co więcej, są niezwykle atrakcyjne cenowo.

To interesująca alternatywa, która bardzo dobrze sprawdzi się np. przy domkach letniskowych czy na kempingach. Dzięki niej możliwe jest pompowanie wody bez zanieczyszczeń, nawet na terenie pozbawionym elektryczności. 

Similar Posts