Dom i Ogród

Domy na sprzedaż w Polsce – kto szuka do zakupu?

Domy na sprzedaż w Polsce – kto szuka do zakupu?

Domy na sprzedaż cieszą się w Polsce sporą popularnością. Któż nie marzy o własnym domu z ogródkiem? Nie każdy chce budować dom od podstaw, gdyż potrzeba na to dużo czasu. Wiele osób decyduje się na gotowy dom, do którego można szybko się wprowadzić. Kto najczęściej szuka domów do zakupu i dlaczego?

Ludzie, którzy nie chcą mieszkać w mieście

Domy oczywiście znajdziemy głównie na wsiach i obrzeżach miast. Najczęściej domy kupują ci, którzy wychowali się na wsi i chcą tam zostać. Nie chcą wyprowadzać się do miasta, bo wiedzą z czym to się wiąże. Nie brakuje też osób, które po wielu latach mieszkania w mieście decydują się na wyprowadzkę na wieś. Nierzadko są to osoby w średnim wieku i starsze. Mają dość wielkomiejskiego hałasu, tłumu, zanieczyszczeń i tęsknią do natury.  

Marzy im się także podwórko i ogródek z własnymi warzywami czy kwiatami. Starsze osoby marzą też o wygodzie zamiast codziennym chodzeniu po schodach na któreś piętro w bloku. Domy na sprzedaż, gotowe, wyposażone, są dla nich idealną opcją, gdyż szybko mogą się wyprowadzić z miasta. Często są to osoby jeżdżące własnymi samochodami i nie przeszkadza im konieczność dłuższego dojazdu do miasta do pracy.

Dom to wolność i swoboda 

Na zakup nieruchomości decydują się także często osoby, które chcą mieć więcej przestrzeni i mają dość ciasnego mieszkania w bloku. Ponadto mieszkanie w bloku, to sąsiedzi ze wszystkich stron, którzy bywają uciążliwi, hałaśliwi, zwłaszcza jeśli mają dzieci, a do tego trzeba uważać, aby nie być samemu uciążliwym dla nich. To mocno ogranicza swobodę. Dom natomiast daje ją pełną. Dużo przestrzeni, brak sąsiadów za ścianą – można robić co tylko się zechce, bez obaw, że za chwilę zapuka sąsiadka z pretensjami o hałas.  

Wiele osób ma dość mieszkania w wielorodzinnym budynku i jak tylko znajdują się fundusze, decyduje się na poszukiwanie domu za miastem. Wieś oczywiście też nie oznacza całkowitej ciszy, zwłaszcza, jeśli zamieszka się przy gospodarstwie rolnym, ale nawet pianie koguta wydaje się być bardziej do zniesienia niż wiertarka u sąsiada w bloku o siódmej rano.  

Oferty domów na sprzedaż można znaleźć w serwisie Gratka.pl, który w 2020 r. obchodzi jubileusz 20-lecia.

Similar Posts