Porady

Idealna dzielnica Krakowa do zakupu mieszkania

Idealna dzielnica Krakowa do zakupu mieszkania

Kraków to jedno z najpiękniejszych i najbardziej rozwijających się Polskich miast. Daje wielu osobom ogromne perspektywy rozwoju zawodowego, a także ma jedno z najbogatszych zapleczy kulturalnych i rozrywkowych. Nic więc dziwnego, że do Krakowa ściąga ogromna liczba osób, które pragną osiedlić się i zamieszkać w mieście. Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Krakowie? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Ciekawi? Zaczynamy!

Atrakcyjne krakowskie osiedle

Kraków to ogromne miasto, w skład którego wchodzi wiele dzielnic i osiedli. Wybór idealnego dla siebie miejsca, zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Są osoby, które cenią sobie jak największą liczbę zieleni i zacisze. Inni preferują łatwą dostępność do transportu miejskiego, starego miasta czy wielkich galerii handlowych. Warto zwrócić uwagę na zakup mieszkania na krakowskim Zabłociu. To obszar wchodzący w skład Dzielnicy Podgórza, ulokowany na prawym brzegu Wisły. Południową granicę osiedla stanowi fragment alei Powstańców Wielkopolskich, zachodnią- ulica Krakusa a wschodnią ulica Stoczniowców. Jest to więc lokalizacja, która nie znajduje się w samym zatłoczonym centrum miasta, ale nie są to również obrzeża. Z osiedla bez problemu komunikacją miejską dostaniemy się do ścisłego centrum. Osiedle wciąż się rozwija, znajduje się na nim m.in. muzeum Fabryki Emalia Oscara Schindlera, nowoczesne sklepy, restauracje czy klubokawiarnie. Krakowskie Zabłocie to osiedle bardzo zadbane, z dużą ilością zieleni.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę kupując mieszkanie? 

Zakup mieszkania na krakowskim Zabłociu to wspaniała inwestycja, która będzie cieszyć nas przez wiele kolejnych lat (więcej tutaj). Na co jednak zwrócić uwagę podczas wyboru konkretnego lokalu? Jeśli jest to nowe budownictwo, warto wraz z fachowcem obejrzeć stan mieszkania gotowego do użytku. Zanim zaakceptujemy stan, możemy zgłosić niedoskonałości jakie zauważymy, a deweloperzy mają obowiązek je poprawić. Zwróć więc uwagę na kąty ścian, czy są proste. Sposób ułożenia płytek. Instalacje elektryczną, rozmieszczenie wentylacji. Warto takich oględzin dokonać z profesjonalistą, który podpowie na co zwrócić uwagę. Jeśli natomiast mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego, należy zajrzeć do jego księgi wieczystej, zorientować się czy dotychczasowy właściciel nie zalega z opłatami, dokonać dokładnej oceny stanu nieruchomości i ocenić konieczność remontu. Warto również porozmawiać z najbliższymi sąsiadami i zorientować się, jaka panuje w bloku atmosfera. 

 

Zakup mieszkania to bardzo ważna decyzja, mająca odzwierciedlenie w komforcie i wygodzie naszego dalszego życia. Dlatego musi być bardzo dobrze przemyślana i skalkulowana. 

Similar Posts