Porady

Jak dopasować powłokę do gatunku drewna?

Jak dopasować powłokę do gatunku drewna?

Różne rodzaje drewna wymagają odmiennej pielęgnacji, dlatego należy w pierwszej kolejności upewnić się co do typu surowca, jaki chcemy odnowić. W polskich domach najbardziej popularnymi są dąb, orzech i sosna. Jednak można również spotkać się z egzotycznymi odmianami, dlatego tak kluczowa jest wiedza na ten temat. Jak zatem dopasować odpowiednią powłokę do gatunku drewna?

Osmo – naturalnie do drewna

Osmo proponuje Ci naturalne i sprawdzone produkty (oleje do tarasów, farba do drewna), dopasowane do danych gatunków. Innowacyjne impregnaty do drewna na bazie naturalnych olejów i wosków roślinnych oraz środki do pielęgnacji drewna we wnętrzach odpowiednio zabezpieczą i zapewnią pożądaną ochronę.

Co należy wziąć pod uwagę, dobierając powłokę?

Przy wyborze powłoki do drewna weź pod uwagę zastosowanie i przeznaczenie powierzchni. To, przed czym chcemy chronić nasze meble, zależy od naturalnych warunków i nie tylko. Wilgoć, promieniowanie UV, mechaniczne ścieranie, ogień – to najważniejsze czynniki. Zastanów się, na co narażone może być Twoje drewno. Niezależnie od tego, na jaki gatunek drewna zdecydujemy się w naszym wnętrzu (np. sosna, jesion, dąb), o tę naturalną powierzchnię trzeba odpowiednio dbać. Właściwa i regularna pielęgnacja drewnianych elementów to klucz do pięknego wyglądu na długie lata. Podsumowując, przy wyborze odpowiedniej powłoki do ochrony drewna trzeba wziąć pod uwagę:

  • Gatunek drewna
  • Zastosowanie i przeznaczenie powierzchni
  • Efekt końcowy, jaki chcesz uzyskać

Naturalne powłoki od Osmo

Nasze produkty są bezpiecznie i, co istotne, w stu procentach naturalne. Preparaty do pielęgnacji drewna w asortymencie Osmo zostały opracowane na bazie oleju słonecznikowego, lnianego, sojowego, ostowego oraz wosków karnauba i kandelila. Oprócz tworzenia porowatej powłoki ochronnej, pozwalają surowcowi oddychać, a przy tym zapewniają odporność na płyny.

Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

Wosk Twardy Olejny Rapid od Osmo

Wosk Twardy Olejny Rapid to szybkoschnąca wersja Wosku Twardego Olejnego Original. Krótki czas schnięcia umożliwia nałożenie 2 powłok w ciągu jednego dnia. To bezbarwna lub transparentna mikroporowata powłoka na bazie naturalnych wosków i olejów roślinnych. Olejowosk jest idealnie dostosowany do potrzeb drewna: nie zatyka porów drewna, nie rozwarstwia się, nie pęka ani nie łuszczy się. Jest trwała, odporna na brud, plamy wodę i ścieranie, wygładza powierzchnię drewna i sprawia, że jest przyjemna w dotyku.

Produkty Osmo, to jakość oparta na ponad 140 letnim doświadczeniu. Koniecznie Sprawdź!

Similar Posts