Porady

Kokon ogrodowy – najpopularniejsza wśród huśtawek

Kokon ogrodowy – najpopularniejsza wśród huśtawek

Kokon ogrodowy to rodzaj niezwykle popularnej, wiszącej huśtawki ogrodowej o kształcie kuli. Fotel ten zyskał niebywałą popularność i szerokie grono fanów. Uwielbiają go zarówno dorośli, jak i dzieci. Skąd wynika fenomen tego modelu oraz w jakim miejscu najlepiej wygospodarować przestrzeń na ten właśnie mebel. W czym tkwi fenomen i popularność huśtawki ogrodowej w kształcie kokonu?

Kokon ogrodowy na stelażu

Do najpopularniejszych i najwygodniejszych modeli kokonu ogrodowego należy wersja na stelażu. To rozwiązanie należy do niezwykle wygodnych w użytkowaniu. W przestrzeni ogrodu nie musisz szukać odpowiedniej gałęzi lub zadaszenia, pod którym należy umieścić hak do zamocowania mebla.  Kokon grodowy na stelażu w łatwy sposób się przenosi i można go postawić w dowolnym miejscu. Zanim to jednak zrobisz, sprawdź, czy zaplanowana pod ustawienie mebla przestrzeń sprosta jego gabarytom. Jest to w szczególności istotne, gdy chcesz ustawić kokon na balkonie czy też tarasie. Dzięki temu, że mebel w łatwy sposób się przenosi, możesz korzystać z niego zarówno na zewnątrz w otwartej przestrzeni, jak i we wnętrzu mieszkania czy domu.

Niebywały komfort i relaks

Kokon ogrodowy należy do mebli sprzyjającym relaksowaniu się. Ergonomiczny, duży kształt kuli wypełnionej w środku miękkim i wygodnym siedziskiem sprawia, że to ulubione miejsce wypoczynku wielu osób.  Duża, wewnętrzna przestrzeń huśtawki pozwala przyjąć w niej różne wygodne dla nas pozycje do siedzenia. Dodatkowo błogości dodaje efekt lekkiego bujania się. Kształt kuli zapewnia również ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zbyt dużym wiatrem. Ze względu na łatwość przenoszenia mebla, dzięki funkcjonalnemu stelażowi, kokon ogrodowy jest bardzo często użytkowany na balkonach, jak i we wnętrzu domu. 

Intrygujący design

Kokon ogrodowy swoją popularność zyskał również dzięki swojemu intrygującemu i bardzo atrakcyjnemu wyglądowi. Huśtawka w kształcie kuli prezentuje się świetnie właściwie w każdej przestrzeni i pasuje do wielu stylistyk.  Ze względu na swój geometryczny kształt pięknie wygląda z nowoczesnymi designami takimi jak loft czy modernizm. Jeśli chodzi zaś o jego wykonanie z plecionych materiałów, najczęściej technorattan,  mebel rewelacyjnie komponuje się ze stylem retro, boho, kolonialnym marynistycznym i elektrycznym. Kule występują zazwyczaj w neutralnych barwach takich jak czerń, biel, beż, brąz czy szarość, które łatwo dopasować do wielu kolorystycznych aranżacji. 

Wstrzymały, bezpieczny i praktyczny 

Kokon ogrodowy to jedna z najbezpieczniejszych huśtawek. Kształt zapewnia bardzo duży komfort siedzenia w głębi przedmiotu. Otaczająca kula chroni nas w swoim wnętrzu zarówno przed nadmiernym nasłonecznieniem, jak i podmuchami zimnego wiatru. Stabilny stelaż pozwala w bezpieczny oraz bardzo relaksujący sposób bujać się i kołysać. Kokon ogrodowy najczęściej wykonany jest z technorattanu. To tworzywo o niebywałej odporności na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak duża wilgoć, wiatr czy nadmierne nasłonecznienie. Materiał ten w bardzo ławy sposób się również czyści. 

Similar Posts