Porady

Podłączenie kuchenki gazowej – na to zwracaj uwagę!

Podłączenie kuchenki gazowej – na to zwracaj uwagę!

Czy kuchenkę gazową można podłączyć samodzielnie? Na co zwracać uwagę przy montażu tego urządzenia, by nie ryzykować swojego zdrowia i życia? Dowiedz się istotnych szczegółów, a pracę zleć specjaliście!

 

Podłączanie kuchenki gazowej – do kogo się zgłosić?

Nawet najbardziej wszechstronna złota rączka nie powinna brać się za instalację gazową, ponieważ do tego rodzaju prac konieczne są uprawnienia, wiedza i doświadczenie. Błąd może kosztować zbyt wiele, bo nieszczelna instalacja powoduje emisję gazu do otoczenia, co często kończy się wybuchem. Z tego względu do podłączenia kuchenki gazowej zawsze trzeba wzywać sprawdzonego fachowca, który będzie gwarancją bezpieczeństwa Twojej rodziny.

 

Podłączenie kuchenki gazowej cena

Oferta fachowców, którzy sprawnie podłączą naszą kuchenkę do instalacji, kończąc pracę specjalnym wpisem do karty gwarancyjnej sprzętu, jest spora. Koszt usługi uzależniony jest od tego, jak dużego nakładu pracy wymaga podłączenie kuchenki, ale zwykle cena montażu wynosi około 100-150 zł. To niewielki koszt w zamian za pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo. Jeżeli chcesz podłączyć kuchenkę w innym miejscu, niż biegną rury instalacji, możliwe że wiąże się to z większym remontem, którego koszt będzie zależał od indywidualnej wyceny fachowca. 

 

Jak przebiega podłączenie kuchenki gazowej?

Kuchenka połączona jest z instalacją gazową za pomocą elastycznego węża, który dostępny jest w różnych długościach, w zależności od potrzeb. Dzięki temu możliwe jest zainstalowanie kuchenki gazowej w innym miejscu niż założył architekt mieszkania czy domu. Należy w szczególności uważać na kilka czynników:

  • Szczelności instalacji gazowej nie można sprawdzać ogniem.
  • Instalacji gazowej z sieci nie można łączyć z gazem z butli. 
  • Dobrze jest wyposażyć się w specjalne nawiewy okienne lub czujniki gazowe, które poinformują o zagrożeniu, którego człowiek nie jest w stanie w porę wyczuć, ponieważ gaz jest bezwonny.
  • Warto zaopatrzyć się również w dobrej jakości zawór gazowy, dzięki któremu będzie można odciąć dopływ gazu w dowolnym momencie. Przydaje się to zwłaszcza przy małych dzieciach.

 

Kuchenka gazowa, mimo że nie stanowi już nowoczesnego rozwiązania, wciąż gości w wielu domach. Taki wybór ma wiele zalet, zwłaszcza jeśli mieszkanie lub dom ma dostęp do gazu ziemnego. Wtedy kuchenka gazowa jest rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale również korzystnym dla naszego portfela.

Similar Posts