Porady

Zagęszczarki gruntu – kupić czy wynajmować?

Zagęszczarki gruntu – kupić czy wynajmować?

Zagęszczarki gruntu są jednym z urządzeń bardzo często wykorzystywanych na placach budowy. To niezbędne narzędzie zarówno podczas budowy domu, prac ziemnych jak również urządzaniu ogrodu. Zagęszczarka niezbędna jest również podczas układania kostki brukowej lub granitowej na podjazdach lub tworzeniu ścieżek czy chodników. Zagęszczarki wykorzystywane są na wielu etapach, warto więc zastanowić się czy korzystniej będzie nam zakupić nowy sprzęt, czy może wynająć z wypożyczalni.

Wypożyczenie czy zakup zagęszczarki – koszt

W dzisiejszych czasach budowa domu zmusza nas do kalkulacji kosztów. Głównym kryterium decydującym o kupnie lub wynajmie zagęszczarki będzie oczywiście więc koszt. Wypożyczenie zagęszczarki gruntu będzie się wiązać z kosztem około 100zł za dobę. Zakup zagęszczarki zaś to koszt od 1500zł w górę. Podstawowe modele spokojnie wystarczą jeśli dużo prac budowlanych lub w ogrodzie wykonujemy samodzielnie.

Dlaczego warto kupić zagęszczarkę?

Zagęszczarkę warto kupić głównie w przypadku gdy wszelkie prace budowlane i ogrodowe są rozciągnięte w czasie oraz gdy dużo czynności wykonujemy samodzielnie. Uciążliwe jest wtedy bowiem korzystanie z wypożyczonych urządzeń, które każdorazowo musimy transportować na budowę oraz z powrotem do wypożyczalni. Jeśli na dodatek prace wykonujemy np. po godzinach lub w weekendy, staje się to po prostu dla nas nieopłacalne. Przyjmując, że kupujemy podstawowy model zagęszczarki o masie 80kg, jej zakup zwraca nam się już po 15 dniach jej użytkowania. Na dodatek taki sprzęt gdy nie będzie nam już potrzeby, możemy z łatwością sprzedać. Nie musimy też się obawiać o awarie, większość zagęszczarek posiada minimum 12 miesięczną gwarancję. Jednym słowem jeśli planujesz np. samodzielnie budować dom bądź wykonywać niektóre jego etapy, układać kostkę brukową lub wykonać ścieżki lub tarasy w ogrodzie, zakup nowej zagęszczarki gruntu na pardę się opłaca,

Kiedy warto wynająć zagęszczarkę gruntu?

Wiemy już w jakich przypadkach warto zakupić zagęszczarkę. Kiedy jednak będzie to nieopłacalne? Przede wszystkim wtedy gdy większość prac budowlanych i ogrodniczych zlecamy specjalistycznym firmom. Wtedy fachowcy zazwyczaj posiadają własny sprzęt do ubijania i zagęszczania gruntu. Nie warto również kupować zagęszczarki kiedy np. mamy już wybudowany dom i potrzebna jest nam ona np. tylko do ułożenia niewielkiej ilości kostki brukowej. Wtedy po prostu wynajmujemy zagęszczarkę na jeden lub kilka dni.

Gdzie kupić dobrą zagęszczarkę gruntu?

Obecnie każdy produkt znajdziemy w Internecie. Nawet tak duże i ciężkie maszyny jak zagęszczarka gruntu. Znajdziemy wiele ofert, również polskich producentów oferujących sprzęt wysokiej jakości. Jedną z takich firm jest Dro-masz oferująca kilkanaście modeli zagęszczarek gruntu z 12 miesięczną gwarancją oraz dostępem do cześć zamiennych i serwisu oraz darmową dostawą na terenie Polski. Oferta dostępna w sklepie internetowym:

https://dro-masz.pl/12-zageszczarki

Jeśli nie wiesz jaka zagęszczarka będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb, specjaliści firmy Dro-masz chętnie pomogą w wyborze.

Similar Posts