Porady

Siatka na rusztowanie – czy warto w nią zainwestować?

Siatka na rusztowanie – czy warto w nią zainwestować?

Na budowie trzeba zadbać o odpowiednie zabezpieczenia, aby chronić pracowników, przechodniów, ale także materiały budowalne czy postępy prac przed czynnikami atmosferycznymi. Najlepszym rozwiązaniem jest siatka na rusztowanie. Dlaczego warto zainwestować w tego typu produkt i jak wybrać najlepszy?

Po co stosuje się siatki na rusztowania?

Odpowiednie i wytrzymałe siatki rozwieszane na rusztowaniach to nie tylko wynik troski pracodawcy, ale także jego obowiązek. Według prawa praca na wysokości powyżej 1 metra od poziomu gruntu nakłada na firmę konieczność zapewnienia właściwych zabezpieczeń.

Bezpieczeństwo obejmuje środki ochrony osobistej, ale nie tylko. Równie ważne jest zabezpieczenie całego placu budowy. W przypadku wysokich rusztowań nie ma lepszej opcji niż siatka zabezpieczająca

Dlaczego warto w nią inwestować? Takie rozwiązanie:

  • chroni pracowników przed upadkiem z wysokości,
  • chroni przechodniów przed spadającymi narzędziami lub materiałami budowlanymi,
  • zabezpiecza narzędzia, materiały i przedmioty na rusztowaniu,
  • chroni elewację budynku przed działaniem wiatru, słońca i deszczu.

Spadające z rusztowania przedmioty, gruz czy narzędzia mogą okazać się śmiertelne dla przechodzących poniżej osób. Ponadto upadek pracownika z wysokości również może skończyć się tragicznie. Dlatego siatka na rusztowanie jest nieodłącznym elementem każdego placu budowy.

Ochronna siatka na rusztowanie przy chodniku

Jaka siatka na rusztowanie?

Wydaje się oczywiste, że siatka ochronna na rusztowanie musi być odpowiednia, ale co to oznacza? Jak wybrać właściwą, żeby zapewniała najlepszy poziom bezpieczeństwa? Przede wszystkim trzeba zacząć od selekcji producenta. Warto stawiać na sprawdzone firmy z doświadczeniem. Dzięki temu zyskuje się pewność, że siatka osłonowa na rusztowanie spełnia wszystkie niezbędne normy.

Wytrzymały materiał

Jedną z najistotniejszych kwestii przy wyborze siatki na rusztowania jest materiał, z którego została wykonana. Musi być on przede wszystkim wytrzymały. Zwykle do produkcji siatek na rusztowania wykorzystuje się polietylen o dużej gęstości

Siatka ochronna na rusztowanie jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Nie absorbuje wilgoci, żeby skutecznie spełniać swoje zadanie. Ponadto jest odporna na wiatr, rozrywanie i promienie UV.

Sposób montażu

Wybierając siatkę na rusztowania, warto sprawdzić jej sposób montażu. Powinien być łatwy i wygodny, aby rozłożenie osłony nie zajmowało dużo czasu. W większości przypadków sposób montażu jest solidny, aby utrzymać siatkę na miejscu. Wybierając sprawdzonego producenta, można mieć pewność, że konstrukcja wytrzyma nawet na dużych wysokościach.

Siatka zabezpieczająca rusztowanie — niezbędnik na każdej budowie

Nie ulega już wątpliwości, że siatka rusztowaniowa jest konieczna na placu budowy. Zapewnia bezpieczeństwo ludziom oraz pozwala uniknąć strat na skutek różnych szkód. 

W ofercie renomowanego producenta można znaleźć modele idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb. Oprócz rozmiaru da się dostosować m.in. zbrojenie siatki. Dzięki temu będzie ona służyła przez wiele lat w każdych warunkach. Odpowiednia siatka zabezpieczająca przed upadkiem czy zniszczeniem narzędzi to konieczna inwestycja.

Zainwestuj w wytrzymałą, bezpieczną i praktyczną siatkę na rusztowania. Sprawdź ofertę zaufanego producenta i chroń swoich pracowników! 

Similar Posts