Dom i Ogród

Siatka zgrzewana – czy to idealny typ ogrodzenia?

Siatka zgrzewana - czy to idealny typ ogrodzenia?

Poznajmy lepiej możliwości, jakie zapewnia siatka zgrzewana. Jakie są jej zalety? Gdzie znajduje zastosowanie? Dlaczego warto ją wybrać?

Siatka zgrzewana – poznajmy jej najważniejsze zalety

Siatka zgrzewana jest wybierana przez wiele osób, co jest w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę jej zalety. Wymieńmy je po kolei.

  • Trwała, zapewniająca bezpieczeństwo 

Słowo “siatka” brzmi dość niemrawo, jakbyśmy mieli do czynienia z czymś lichym, ale to tylko pozory. To niezwykle wytrzymała siatka wykonana z najwyższej jakości stali ocynkowanej. To oznacza, że niezależnie od zastosowania, stanowi ona pewną barierę przed niepowołanymi osobami. Wykorzystywana do ogrodzenia posesji prywatnych i firmowych zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

  • Łatwa w montażu

To naprawdę bezproblemowe, by bez pomocy fachowców zamontować siatkę. Głównie dlatego, że z jednej strony jest ona sztywna, z drugiej – lekka. Bez trudu można ją przenosić i ustawiać kolejne odcinki ogrodzenia. Co równie ważne, druty są twarde, nie wyginają się, nie plączą (jak na przykład w siatce plecionej), więc montaż przebiega szybko i bez zbędnych utrudnień.

  • Estetyczna

A przy tym wszystkim ogrodzenie wykonany z siatki zgrzewanej prezentuje się wyjątkowo ładnie, komponując się z najbliższą okolicą. Zachwyca jego schludny, minimalistyczny wygląd. Nie jest to ogrodzenie pompatyczne czy burzące ład przestrzenny. 

  • Uniwersalna

Siatkę zgrzewaną można stosować w niezliczonej ilości miejsc (opiszemy to dokładnie w kolejnym akapicie), nie tylko ze względu na jej wartości użytkowe i estetyczne, ale też przez to, że dostępne są one w różnych rozmiarach – zarówno gdy mowa o wysokość siatki, jak i wielkości oczek. 

Wszechstronne zastosowanie siatek zgrzewanych

Jak wspomnieliśmy w poprzednim ustępie, siatka zgrzewana cechuje się uniwersalnością, co oznacza, że sprawdzi się praktycznie wszędzie. Widać to po zainteresowaniu tym ogrodzeniem wśród prywatnych inwestorów, ale też osób, które szukają trwałego i jednocześnie estetycznego ogrodzenia terenu firmowego. Jak się jednak okazuje, nie są to jedyne miejsca, w których siatka zgrzewana spełnia bardzo dobrze swoją funkcję. 

Są branże, gdzie przydaje się do wielu zadań, nie tylko stricte ogrodzeniowych. Jednym z lepszych przykładów jest budownictwo. Stosuje się tu ją do takich zadań jak budowa ścianek działowych, osłon, sufitów podwieszanych, barier ochronnych, urządzeń wentylacyjnych, konstrukcji do przesiewania sypkich materiałów itd. 

Tak samo popularne i powszechnie stosowane są w przemyśle, na przykład, żeby zabezpieczyć maszyny produkcyjne. Poza tym świetnie nadają się do wykonywania z nich przegród regałowych, koszów drucianych, pojemników transportowych itp. Siatki zgrzewne cenią sobie też hodowcy zwierząt, tworząc z tego rodzaju ogrodzenia: klatki, wybiegi, woliery dla ptaków itd. Można je też używać jako pułapki na szkodniki.

Podsumowując, siatka zgrzewana to specjalny typ ogrodzenia, które cechuje się wieloma korzyściami i jaki można stosować w wielu miejscach. Nieprzypadkowo ten rodzaj ogrodzenia wybierany jest tak ochoczo!

Similar Posts