Porady

Wybieramy agregat prądotwórczy do gospodarstwa rolnego

Wybieramy agregat prądotwórczy do gospodarstwa rolnego

Chcesz uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej? Szukasz sposobu na dodatkowe zasilanie w razie awarii, która mogłaby spowodować przestoje w pracy? Agregaty prądotwórcze to dobre rozwiązanie dla gospodarstw rolnych. Kupując je, warto określić swoje oczekiwania względem sprzętu, jak również dostępny budżet. Od tego zależy m.in. moc urządzenia czy sposób jego zasilania.

Agregaty prądotwórcze JCB

Podobnie jak inne produkty marki JCB również agregaty prądotwórcze cieszą się uznaniem na rynku. Do gospodarstw rolnych doskonale nadają się rozwiązania z serii:

  • podstawowej (otwarte i zamknięte) — o mocy od 22 do 220 kVa, które odznaczają się niskim kosztem zakupu i tanią eksploatacją oraz optymalną wydajnością,
  • przemysłowej — pracujące bardzo wydajnie z maksymalną mocą wynoszącą nawet 730 kVa. Zasilane wysokiej klasy silnikami Yanmar, JCB, Iveco, Scania i MTU,
  • kontenerowej —  prawdziwe kolosy, które mają mocne silniki MTU i Mitsubishi. Ich moc wynosi od 730 kVa do nawet 3300 kVa. Doskonałe do dużych, zautomatyzowanych gospodarstw.

Jeżeli prowadzisz małe przedsiębiorstwo rolne i szukasz agregatu, który będzie prosty, niedrogi i mobilny, sięgnij po rozwiązania z pierwszej grupy. Kompaktowe agregaty są intuicyjne w obsłudze. Doskonale pełnią swoją funkcję (zasilają elektronarzędzia), a przy tym nie obciążają budżetu. Nie udźwigną jednak obsługi dużych maszyn — tutaj musisz sięgnąć po produkty z wyższej półki.

Tylko uwzględniając odpowiedni zapas mocy i dopasowując agregat prądotwórczy do profilu swojej działalności oraz osobistych oczekiwań, inwestor może liczyć na to, że w razie przerw w dostawach jego praca pozostanie niezakłócona.

Dlaczego warto postawić na JCB?

Producent maszyn, części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych od lat wspiera rolników w realizowaniu zadań w gospodarstwach. Wraz z postępem technologicznym proponuje im niezawodne agregaty prądotwórcze, pod względem mocy i konstrukcji dopasowane nawet do wygórowanych potrzeb. Wydajne agregaty oraz innego rodzaju sprzęt budowlany i rolniczy można znaleźć na interhandler.pl/budownictwo/

Warto sięgnąć po proponowane przez JCB rozwiązania, ponieważ:

  • są wygodne w obsłudze i serwisowaniu (punkty napraw zlokalizowane w całym kraju),
  • pracują cicho, dzięki wygłuszającym obudowom,
  • mają sprawdzone, oszczędne silniki diesel,
  • nadają się nawet do ciężkiej pracy,
  • w standardzie są wyposażone w system monitorowania GSM LiveLINK,
  • można zakupić je na raty, korzystając z form finansowania JCB Finance.

W zależności od preferencji możesz kupić agregat prądotwórczy w wersji mobilnej lub stacjonarnej. Przy wyborze zdecyduj też o sposobie obsługi — ręcznym lub automatycznym.

Similar Posts