Dom i Ogród

Małe mieszkanie – lepsza kuchnia na wymiar czy gotowe meble?

Małe mieszkanie – lepsza kuchnia na wymiar czy gotowe meble?

Wykończenie kuchni w małym mieszkaniu może przyprawić o ból głowy. Czy warto wtedy zdecydować się na meble kuchenne na wymiar czy też lepiej kupić w sklepie te gotowe?

Zakupienie niewielkiego mieszkania oznacza często kompromisy. Nie muszą jednak oznaczać one zmniejszenia komfortu życia. Najważniejsze to dobranie takich rozwiązań, które będą w stanie zapewnić maksymalną funkcjonalność oraz wygodę. Dużo problemów przy aranżacji niewielkich wnętrz sprawia kuchnia. To pomieszczenie, w którym przygotowujemy posiłki, powinno być wyposażone w szereg sprzętów, a także dużą ilość miejsca do przechowywania. W małym wnętrzu urządzenie takiej kuchni może być trudne, ale nie jest niemożliwe!

Aktualnie właściciele mniejszych mieszkań mają do wyboru dwa rozwiązania – meble kuchenne zaprojektowane i wykonane na wymiar przez zakład stolarski lub też gotowe meble ze sklepu, które często można dostać od ręki. Co sprawdzi się lepiej?

Mebel kuchenne na wymiar – idealne dopasowanie

Gdy chcemy posiadać kuchnię stworzoną na miarę, meble na wymiar będą wtedy strzałem w dziesiątkę! Są to meble projektowane dla danego wnętrza, aby całkowicie wykorzystać jego potencjał. Do wyboru mamy szeroką gamę materiałów, dlatego też kuchnia na zamówienie może mieć zarówno wygląd klasyczny, jak i nowoczesny. Mamy też możliwość wyboru wyposażenia szafek oraz montażu AGD do zabudowy. Te zalety powodują, że właściciele małych mieszkań coraz częściej decydują się na kuchnie na wymiar. Co więcej, bardzo często usługa ta oferowana jest w ramach wykończenia mieszkań „pod klucz”, na przykład wtedy, gdy chcemy kupić nowe mieszkanie.

Gotowe meble kuchenne – przede wszystkim niska cena

Druga propozycja to gotowe meble kuchenne, które można kupić w wielu sklepach meblowych. Możemy także przebierać w stylach i kolorach, by dopasować je do wnętrza. Głównym problemem jest jednak dopasowanie, ponieważ trudno dobrać meble tak, aby w pełni odpowiadały wymiarom pomieszczenia. Z drugiej jednak strony zapłacimy za nie mniej niż za meble na zamówienie.

Similar Posts