Porady

Garaż z płyt betonowych – czy warto?

Garaż z płyt betonowych – czy warto?

Wielu posiadaczy aut osobowych nie ma możliwości korzystania z garażu, co z pewnością nie wpływa korzystnie na samochody, które stojąc nieustannie na powietrzu, narażone są na działanie słońca, wody, a niekiedy również gradu i przedmiotów naniesionych przez wiatr. Dowiedz się, jakie zalety posiada garaż z płyt betonowych!

 

Garaż z płyt betonowych – solidna konstrukcja

Chociaż bardzo często spotykanym zjawiskiem są garaże blaszane, to znacznie lepszym wyjściem są te wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, do których z pewnością należy beton. Wybór betonu do konstrukcji garażu to świetny wybór, ponieważ:

  • Gwarantuje stabilne zabezpieczenie dla pojazdu.
  • Wygląda znacznie estetyczniej niż standardowy blaszak.
  • Ma dobrą izolację cieplną, a możliwość zamontowania solidnych drzwi skutecznie chroni również przed rozbojami.
  • Garaż z płyt betonowych posłuży przez długie lata.

 

Za pomocą płyt betonowych można stworzyć pomieszczenie, które będzie estetyczne i praktyczne. Beton można łatwo pomalować, a czyste wnętrze z powodzeniem posłuży za schowek, czy pomieszczenie do majsterkowania, w którym będzie znacznie przyjemniej, niż w blaszanym garażu. 

 

Budowa garażu koszt

Całkowity koszt budowy garażu uzależniony jest od płyt, jakich postanowimy użyć. Dla trwałej konstrukcji, która posłuży wiele lat, polecane są płyty z betonu strukturalnego, który jest tworzywem wytrzymałym, ale i niestety droższym niż płyty gorszej jakości. Z tego względu popularnym rozwiązaniem jest budowanie garażu z płyt ogrodzeniowych, które ze względu na swoje przeznaczenie również są niezwykle solidne, a przy tym stanowią tańsze rozwiązanie. Im większa powierzchnia garażu, tym bardziej widać różnicę. Ostateczny koszt budowy garażu wynosi najczęściej około 15 tysięcy złotych. Im większy spryt i umiejętności przyszłego właściciela, tym garaż będzie tańszy. Zatrudniając specjalistów musimy być gotowi na koszty robocizny.

 

Garaż z płyt betonowych regulacje prawne

Zanim rozpoczniesz budowę garażu, zadbaj o pozwolenie z urzędu. Niestety, do wybudowania komfortowego miejsca na samochód i narzędzia nie wystarczy miejsce ani nawet najlepsze materiały. Często potrzebne jest również specjalne pozwolenie. Na szczęście dotyczy to planów garażu powyżej 35 metrów kwadratowych. Natomiast cała zabudowa znajdująca się na terenie działki nie może przekraczać 500 metrów kwadratowych. 

 

Wybudowanie własnego garażu jest dobrym pomysłem, który pozwoli zachować auto w doskonałej kondycji. Chociaż budowa garażu z płyt betonowych będzie droższa i odrobinę bardziej pracochłonna niż montaż gotowego blaszaka, to warto podjąć wysiłek, by mieć spokój na długie lata i pewność, że nasze ukochane auto ma odpowiednie zabezpieczenie. 

Similar Posts