Porady

Nowoczesne wnętrze i najmodniejsze odsłony oświetlenia

Nowoczesne wnętrze i najmodniejsze odsłony oświetlenia

Każdego roku śledzimy trendy wnętrzarskie. Wśród nich zaszczytne miejsce zajmuje oświetlenie. Lampom poświęca się sporo czasu, ponieważ to właśnie odpowiednio dobrane modele wraz z wybraną barwą światła są w stanie nadać charakteru wnętrzom. Innym zaś razem uzupełniają stworzoną aranżację, wpływają na jej stonowanie lub uwydatnienie tego, co najefektowniejsze.

Jakie modele warto wybrać do nowoczesnych wnętrz? Które propozycje są obecnie najmodniejsze i najciekawsze?

Lampy podłogowe – nie tylko proste i klasyczne

Lampy podłogowe charakteryzują przestronne salony, lecz znajdujemy dla nich miejsce również w sypialniach, korytarzach czy gabinetach. Stawiamy na nie coraz chętniej, bo cechują się funkcjonalnością oraz niepowtarzalnością pod względem estetyki. Modele prezentujące te pożądane cechy można znaleźć w sklepie https://lampy.it/.

Najczęściej wybieramy konstrukcje klasyczne i proste. Uniwersalne, nowoczesne i pasujące do wielu aranżacji. Jeśli jednak chcemy postawić na wykonanie nieoczywiste, unikalne i niekoniecznie w pierwszej kolejności praktyczne, wśród modeli podłogowych odnajdziemy wymarzoną lampę. Na co warto postawić?

Zamiast jednego lub dwóch źródeł światła szukajmy lamp podłogowych o licznych punkcikach, które oferują grę światłe i cieni. Są ozdobne, rzucające się w oczy, wręcz nachalne, lecz w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nadamy im walorów świetlnego dzieła sztuki. Zaskoczymy gości, a nowoczesnemu wnętrzu dodamy swoistego pazura.

Oświetlenie industrialne – mnogość możliwości

Lampy industrialne? A cóż w nich nietypowego? Takie pytania mógłby zadać sobie każdy z nas, jednak zapoznając się z ofertą nowych modeli, będziemy mile zaskoczeni. Wśród oświetlenia industrialnego, które znamy z metalowych kloszy, długich linek, ażurowych opraw kształtnych żarówek, projektanci znaleźli miejsce na unikalne formy. Takie, które pasują do najmodniejszych loftów uzupełnionych o idealnie dobrane do nich elementy wyposażenia, w tym meble z oferty DomIDeko.pl.

W nowoczesnym i modnym wnętrzu postawimy więc na lampę industrialną, która swoją formą przypomina wentylator. Wybierzemy kinkiet w formie obszernego reflektora, z ruchomym źródłem światła. Zainstalujemy lampy wiszące, których punkty świetlne będą się znajdowały w plątaninie czarnych kabli o różnej długości. Jedno jest pewne – z każdym tego typu modelem wnętrze będzie wyjątkowo ciekawe.

Podkreślające naturalność, czyli nie tylko drewno na pierwszym planie

Naturalne surowce nie wychodzą z mody. Chcąc stworzyć aranżację nowoczesną i bliską naturze, bez zbędnych banału i nudy, postawimy na papierowe i piórkowe klosze w sporych rozmiarach. Znajdziemy miejsce dla lampy stołowej przypominającej doniczkę z kwiatem i pokusimy się o solidny kawałek drewna, który… świeci!

Wśród tegorocznych trendów wnętrzarskich i modnych propozycji oświetlenia znalazły się modele, które lubią zaskakiwać. Dajmy im szansę w swoich wnętrzach, jeśli szukamy oryginalności, a dotychczasowe propozycje przestały nas satysfakcjonować.

Similar Posts