Porady

Gdzie i kiedy warto postawić na gotowe nadproże betonowe?

Gdzie i kiedy warto postawić na gotowe nadproże betonowe?

Nadproże betonowe to element stosowany w budownictwie podczas wykonywania otworów okiennych i drzwiowych. Zakłada się je w celu przeniesienia działających na otwór obciążeń na ściany po obydwu jego stronach. Jak wybrać nadproże nad okno i takie, które przyda się przy drzwiach? Sprawdź nasze rady!

Nadproża stosowane w domu – niezastąpione przy budowie drzwi i okien

Gotowe nadproża podzielić można na 2 kategorie: nadproża okienne oraz nadproża drzwi. Kiedy konieczne jest ich zastosowanie? Przede wszystkim powinieneś pamiętać o nich przy tworzeniu otworów znajdujących się w ścianach nośnych budynku. Nadproża prefabrykowane stosuje się jednak z powodzeniem również przy przygotowywaniu wszystkich innych otworów i wykuszy ściennych – nie tylko znajdujących się w ścianach zewnętrznych, ale również wewnątrz budynku.

Warto wspomnieć, że gotowe nadproża betonowe cieszą się dobrymi opiniami i uznaniem fachowców. Śmiało możesz więc wybierać je również do budowy swojego domu! Dlaczego tak jest? Decydujące znaczenie ma łatwy montaż nadproża tego typu oraz dostępność elementów w różnych rozmiarach. Znajdziesz zarówno nadproże betonowe 3 m, jak i krótsze belki: sięgające od 1 do 2 metrów.

Nadproża do bram garażowych

Nadproże betonowe nad drzwi stosuje się nie tylko podczas przygotowywania otworów pod drzwi prowadzących do domu lub jego pomieszczeń. W czasie budowy z pewnością wykorzystasz również nadproże betonowe do bramy garażowej. Właśnie w tym przypadku konieczne będą jego większe i dłuższe wersje – nadproże betonowe 120 cm, co oczywiste, okazuje się w takiej sytuacji niewystarczające.

Na rynku z łatwością znajdziesz gotowe nadproże długości nawet 5–6 metrów. Takie belki wykorzystywane są przy konstruowaniu garaży z bramą podwójną.

Ile to kosztuje, czyli ceny betonowych komponentów

Ile zapłacisz za nadproża drzwiowe? Jaki jest koszt okiennego nadproża prefabrykowanego? Cena zależy od kilku różnych czynników. Należą do nich m.in.: marka producenta, materiał, z którego zostały wykonane nadproża (beton może różnić się m.in. gęstością) oraz długość i szerokość nadproża betonowego. Wymiary mają przy tym wpływ decydujący!

Jak montować nadproża betonowe? Zadanie to nie należy do bardzo skomplikowanych! Jeśli choć trochę znasz się na budownictwie, z pewnością sobie z nim poradzisz. Jeżeli jednak nigdy nie uczestniczyłeś w żadnej budowie, a nadproże wewnętrzne i zewnętrzne to obcobrzmiące dla Ciebie nazwy, rozważ poproszenie o pomoc fachowców. Ekipa sprawdzonych murarzy szybko i dokładnie wykona niezbędne prace i odpowiednio ustawi nadproża betonowe budowlane.

Wybierz nadproża od sprawdzonego producenta!

Zastanawiasz się, gdzie kupisz nadproża betonowe 240 cm? Który producent ma w swojej ofercie nadproże betonowe 180 cm? Sprawdź Betto! Wśród naszych produktów znajdziesz nadproża betonowe w wielu różnych wymiarach. Wszystkie charakteryzuje wysoka jakość!

Nie jesteś pewien, jakie wybrać nadproże? Wymiary na naszej stronie nie rozwiewają do końca Twoich wątpliwości? W takim razie skontaktuj się z nami – nasi eksperci z chęcią doradzą Ci odpowiednie rozwiązanie!

Similar Posts