Porady

Lampy do łazienki – postaw na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania

Lampy do łazienki – postaw na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania

Oświetlenie w łazience pozwala na komfortowe korzystanie z całej przestrzeni. Odpowiada także za relaks, gdy urządzamy sobie kąpiel w wannie. Poza tym jest niezbędne, by wykonać precyzyjny makijaż i poradzić sobie z rozmaitymi czynnościami pielęgnacyjnymi.

Jakie lampy wybrać do łazienki, aby była ona zarówno funkcjonalna w codziennym użytkowaniu, jak i odpowiadała domownikom pod względem dopracowanej aranżacji? Propozycje oświetlenia.

Oświetlenie główne – nie tylko sufitowe

W łazience nie możemy obejść się bez oświetlenia głównego. To ono odpowiada za równomierne rozprowadzanie światła po pomieszczeniu. Jest niezbędne, by wygodnie korzystać z łazienki, nie tylko celem wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, ale i dla zapewnienia bezproblemowego, dokładnego sprzątania.

Lampy spełniające rolę oświetlenia głównego są również częścią aranżacji łazienkowego wnętrza. Dobieramy je zatem zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym. Ciekawe propozycje takich lamp można znaleźć na stronie https://lightplus.pl/.

Jako oświetlenie sufitowe sprawdzą się klasyczne lampy wiszące bądź plafony. Te drugie będą świetnym rozwiązaniem do łazienek o skromnym metrażu oraz niskim suficie, ponieważ w niewielkim stopniu odstają od powierzchni sufitu, więc nie ma ryzyka zawadzania o nie głową podczas poruszania się po łazience.

Oświetlenie zadaniowe – wokół lustra

Mamy już lampy sufitowe, co dalej? Musimy zainstalować lampy, które będą spełniać rolę oświetlenia zadaniowego. Chodzi o konstrukcje pozwalające na doświetlanie tych miejsc, do których nie dociera światło z lampy głównych. Stosujemy je ponadto wokół lustra, by dobrze oświetlić twarz, widzieć szczegóły, co jest niezbędne podczas wykonywania makijażu czy golenia się.

Wokół lustra można zainstalować tradycyjne kinkiety bądź plafony. Obie propozycje mają sporo zalet. Są praktyczne, funkcjonalne oraz dekoracyjne. Umieszcza się je najczęściej po obu stronach lustra, symetrycznie, aby zapewnić równomierne oświetlenie twarzy. Mogą być także zainstalowane bezpośrednio nad lustrem, w centralnym punkcie.

Inną propozycją jest montaż punktów świetlnych na wszystkich brzegach lustra. Przypomina to oświetlenie z garderób gwiazd, ale jest niezwykle praktyczne i doskonale spełnia swoje funkcje.

Oświetlenie dekoracyjne – dla uzyskania odpowiedniej atmosfery

Nie zapominajmy o oświetleniu dekoracyjnym. Tym, które podkreśla charakter łazienki, a także nadaje atmosfery sprzyjającej relaksowi, np. podczas wieczornej kąpieli. O tym, jak aranżować m.in. łazienkowe wnętrza można poczytać na stronie http://www.domkreator.pl/.

Możemy zdecydować się na dodatkowe punkty świetlne, np. oczka wpustowe z barwnym światłem wydzielanym przez LED-y. Innym rozwiązaniem jest wybór lamp głównych czy zadaniowych, które połączą walory praktyczne z dekoracyjnymi.

Szukajmy oświetlenia, które spełni nasze oczekiwania, ale i odpowie na wymagania łazienki. Postawmy na ciekawe lampy, aby podkreślić wystrój łazienki i uzyskać odpowiednią atmosferę.

Similar Posts