Porady

Podłoga drewniana – dlaczego warto wybrać ją do domu

Podłoga drewniana - dlaczego warto wybrać ją do domu

Materiał na podłogę wybieramy na lata, dlatego chcemy mieć pewność, że spełni wszystkie nasze oczekiwania. Sprawdzi się jako aranżacyjna baza i będzie odporny na trudy codziennej eksploatacji. Podłogi drewniane są nie tylko naturalnie piękne, ale i praktyczne. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać je do domu.

Różnorodność dostępnych na rynku materiałów może utrudniać podjęcie decyzji o wyborze podłogi. Bowiem czynników, które bierzemy pod uwagę jest sporo. To estetyka,  funkcjonalność, modne wzornictwo, cena. Aby mieć pewność co do zakupu, zadajmy sobie pytanie, jaka podłoga sprawdzi się na lata, będzie zawsze na czasie z trendami, zachowa piękny wygląd? Odpowiedzią są podłogi drewniane. Deski dębowe i parkiety z oferty polskiej marki Jawor-Parkiet są efektowne, ekologiczne, zachwycające wzornictwem. Co jeszcze zyskujemy decydując się na podłogę drewnianą w domu?

Producent Podłóg Drewnianych: Jawor-Parkiet

Podłogi drewniane – ekologiczny wybór na lata

Drewno to materiał naturalny i wszystkie zalety tego surowca oddaje drewniana podłoga. Jest hipoalergiczna, a więc bezpieczna dla wszystkich domowników. Jest antystatyczna, dlatego nie gromadzi kurzu. W odróżnieniu od innych popularnych materiałów jej wzór nie jest rezultatem cyfrowego nadruku, ale został stworzony przez naturę. Układ sęków i rysunek słojów jest różnorodny i niepowtarzalny. Podłogi drewniane są również przyjazne dla środowiska, co niezwykle ważne dziś, gdy mamy coraz większą świadomość tego, jakim obciążeniem dla planety jest produkcja i utylizacja tworzyw sztucznych. Zastosowanie w domu naturalnych materiałów pozwala nam także prowadzić bardziej zrównoważony styl życia. To wybór na lata w opozycji do sezonowej mody i stosowania materiałów z „terminem ważności”, bo przestają być trendy czy nie dają możliwości napraw i renowacji. Deski i parkiety oferowane przez Jawor-Parkiet, właściwie pielęgnowane, na długo zachowają swój pierwotny urok.

Producent Podłóg Drewnianych: Jawor-Parkiet

Podłogi drewniane  – efektowne i funkcjonalne

Wybór naturalnych podłóg drewnianych zaspokaja także potrzebę kreowania otoczenia materiałami, które są ponadczasowe. Bogata oferta Jawor-Parkiet pozwala dopasować podłogę do każdego wnętrza i stylu aranżacji. Znajdziemy w niej zarówno parkiety (z kolekcji FertigParkiet  czy Vintage Series), jak i deski o różnych długościach (kolekcja FertigDeska, Luxury, Retro Collection). Możemy wybrać wielkość elementów, sposób ułożenia (jodełka klasyczna, francuska, kwadraty) oraz wykończenia (olejowosk, lakier lub powłoka Fusion Hybrid). Wzornictwo podłóg drewnianych zaspokoi najbardziej wymagające gusta, a paleta dekorów daje wprost nieograniczone możliwości tworzenia pięknych projektów wnętrz. Począwszy od jasnych, bielonych odcieni jak Dąb Color Bianco, poprzez klasyczne, oddające naturalne piękno dębu, jak Dąb Classic czy Dąb Elegance, aż po ciemne i nasycone brązy, których przykładem jest Dąb Antyk, Dąb Czarny albo Dąb Color Marone.

Similar Posts