Porady

Panele laminowane – wszystko co warto o nich wiedzieć

Panele laminowane - wszystko co warto o nich wiedzieć

Panele laminowane inaczej kilkuwarstwowy rodzaj podłogi, której wnętrze jest zbudowane z płyty HDF natomiast warstwa wierzchnia to laminowany tłoczony papier. Inaczej, rozwiązanie dla lubiących wygodę, porządek i jakościowe rozwiązania. W poniższym artykule, przedstawione zostały zalety tego rodzaju podłóg oraz najczęściej szukane informacje na ich temat. Zapraszamy do przeczytania.

Zalety jakie przynoszą panele podłogowe laminowane

Przede wszystkim warto zacząć od tego co osoby stojące przed wizją remontu wprawia w osłupienie, a mianowicie łatwość w montażu. Podłoga tego rodzaju nie stanowi żadnego problemu w kwestii przymocowania. Panele podłogowe laminowane są robione z wykorzystaniem nowoczesnego systemu łączenia. Polega to zwłaszcza na odejściu od używania kleju i dobijania ich w odpowiedni sposób, a zamiast tego wystarczy dostosować się do określonych zasad. W montażu paneli podłogowych, należy pamiętać o kwestiach jak dylatacją, przesuwaniem i odpowiednim podkładem.

Dzięki kilku prostym zasadom montaż paneli laminowanych może trwać nawet jeden dzień i pozwala na oszczędzenie czasu ale i pieniędzy bez konieczności korzystania z usługi specjalistów. Dodatkową korzyścią w panelach laminowanych, która wiąże się z ich łatwym montażem jest to, że zaraz po zakończonej pracy, można od razu ich użyć, co w przypadku większości pokryć podłogowych jest stanowczo zabronione.

Zalety paneli laminowanych to również ułatwienia w postaci aranżacji wnętrza, ponieważ można dopasować je do każdego rodzaju pomieszczenia. Podłogi laminowane dostępne są w bardzo dużej ilości rodzajów i kolorów. Ich różnorodność i dostępność, pozwalają na wiele możliwości w kwestii urządzania wnętrza. Dodatkowo, wyróżniają się trwałością i wytrzymałością, co w przypadku podłoża, ma ogromne znaczenie w zakresie budżetu i prac remontowych, których nie robi się często. Są wysoko oceniane w klasie ścieralności, odporne na wszelakiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, wgniecenia, plamy, a nawet rzadziej ale jednak pojawiające się przypalenia.

Panele laminowane sprawdzą się także osobom, które cenią sobie w życiu wygodę. Ich powierzchnia jest bardzo łatwa w czyszczeniu, a do tego przyjemna w kwestii chodzenia po niej, zwłaszcza kiedy przy montażu użyte zostaną odpowiednie podkłady wygłuszające. Takie rozwiązanie wiąże się również z możliwością dostosowania paneli do właściwie każdego pomieszczenia w domu. Dodatkowo, wszystkie zalety podkreśla bezpieczeństwo dla zdrowia, a dokładniej mówiąc, podłoga laminowana ma zamkniętą powierzchnie i sprawdzają się zwłaszcza alergikom, którzy muszą uważać na nadmiar zanieczyszczeń.

Podłogi laminowane i panele winylowe

Częstym pytaniem przy wyborze paneli jest to, jaką różnice stanowią te dwie podane wyżej nazwy. Przede wszystkim panele winylowe i podłogi laminowane różnią się konstrukcją, chociażby przez to, że te pierwsze są wielowarstwowe. A co je łączy? Przede wszystkim trwałość i wyjątkowa wytrzymałość. Zarówno podłogi laminowane jak i winylowe to też, wspomniana już wcześniej łatwość w czyszczeniu. Wystarczy trochę regularności w odkurzaniu przetarcie podłogi odpowiednim środkiem aby wyglądała jak pierwszego dnia po montażu.

A gdzie szukać jakościowego towaru, ciekawych rodzajów i kolorów podłóg oraz specjalistów, którzy pomogą w razie trudności? Zapraszamy na stronę www.lazienkaplus.pl, na której bez problemu można odszukać konkretny model podłogi i znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.

Similar Posts