Porady

Jak oprawić zdjęcia i pamiątki z wakacji?

Jak oprawić zdjęcia i pamiątki z wakacji?

Choć już dawno minęły czasy, gdy z urlopu przywoziliśmy jedynie garstkę fotografii zrobionych analogowym aparatem, wciąż wiele osób lubi wracać do tych chwil i pielęgnować różnego rodzaju pamiątki. Kisząc zdjęcia z wakacji na dysku komputera znacznie rzadziej wracamy do tych wspomnień, dlatego wciąż wiele osób decyduje się na wywołanie najbardziej osobistych fotografii i wyróżnienie ich na swojej ścianie w domu. Jak oprawić zdjęcia z wakacji, by móc zawsze cieszyć się pięknymi wspomnieniami?

Dlaczego warto pielęgnować wspomnienia?

Bardzo często z wakacji poza stosem cennych wspomnień i fotografii, przywozimy różnego rodzaju pamiątki. Nie zawsze są to typowe przedmioty, kupione na straganach z suwenirami. Wiele osób przywozi ze sobą dużo bardziej osobiste i sentymentalne, takie jak bilety do muzeów, wejściówki na koncerty, suszone kwiaty, muszle, czy wiele innych drobnostek, które przypominają im piękne chwile.

Oprawiając takie pamiątki z wakacji oraz wywołując zdjęcia z różnych wyjazdów nie tylko robimy porządek w swoich rzeczach osobistych czy zwalniamy miejsce na dysku komputera. W ten sposób zdobywamy piękną, wartościową i osobistą ozdobę mieszkania, która z pewnością poprawi nam humor w czasie trudnych dni. To także wspaniały sposób, by podarować bliskiej osobie coś, co wiąże się ze wspólnymi przeżyciami i doświadczeniami. Tak osobisty prezent z pewnością zostanie doceniony.

Jak oprawić pamiątki z wakacji?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych rozwiązań, dzięki którym możliwości oprawienia wakacyjnych zdjęć oraz pamiątek są niemal nieograniczone. Możemy wykorzystać zarówno pojedyncze ramki drewniane lub aluminiowe, tworząc z nich piękną kompozycję na wolnej ścianie mieszkania, jak i skorzystać z gotowych rozwiązań w postaci ozdobnych multiramek.

Dla osób z artystyczną duszą, które chcą poświęcić nieco czasu, doskonałym sposobem będzie stworzenie kolażu i oprawienie go w dużą antyramę lub prostą ramkę w rozmiarze A2. W ten sposób można połączyć wakacyjne fotografie z drobnymi pamiątkami, tworząc całą, niepowtarzalną historię.

Doskonałym sposobem na oprawienie pojedynczych zdjęć lub pamiątek jest zastosowanie ramek z passe partout. Choć mogłoby się wydawać, że to jedynie kawałek kolorowego kartonika, w rzeczywistości pozwoli on ochronić nasze cenne suweniry przed wilgocią i mechanicznym uszkodzeniem. Jednocześnie passe-partout nada ramce wrażenia głębi, tworząc efekt 3D i skupiając wzrok odbiorcy na  centrum dzieła. To sprawia, że ramka z paspartu doskonale sprawdza się w domowych galeriach tworząc niepowtarzalną, piękną ozdobę wnętrza.

Similar Posts